PS4 Uzaktan Kumandası Sonunda Geliyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Ekim ayında Performance Designed Products firmasının evrensel bir PS4 uzaktan kumandası piyasaya süreceği haberi, konsol sahiplerini sevindirdi.

PDP’nin PS4 için olan evrensel uzaktan kumandası basın tarafından Amazon ve GameStop üzerinden satışa çıkmasıyla fark edildi. İki mağaza da PDP’nin uzaktan kumandasını “Bluetooth tabanlı kumanda – 29.99$” olarak listeledi. PDP’nin sözcüsü perakende fiyatının 29.99$ kalacağını ve kumandanın Sony Computer Entertainment tarafından resmen lisanslı olacağının altını çizdi.

PS4 Uzaktan Kumandası (7)

Uzaktan kumanda PlayStation 4, televizyon, set-top box ve audio receiver olmak üzere toplam 4 birimi de kontrol edebilecek. Kumanda ayrıca PS4 açma/kapama, PlayStation, seçenekler ve paylaş tuşlarını da bulunduruyor ve böylelikle kullanıcı DualShock 4 olmadan bile sistemi rahatlıkla kontrol edebiliyor.

Amazon’un ürün ayrıntılarında kumandanın 31 Ekim 2015’te piyasaya sürüleceği yazılı ama şuan için bu bilgi kesinleştirilmiş değil. Cihazın, Ekim ayının ikinci yarısında piyasaya sürüleceği ise PDP’nin sözcüsü tarafından doğrulandı.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Buğra Ercan

Aslında Bilkent Üni. CS öğrencisi. Ama çeyrek gamer, yazar, streamer.