PS3 ve PS Vita Konusunda Sony’den Geri Adım Geldi!

PS3 ve PS Vita oyunlarının satışının 2 Temmuz itibarı ile sonlanacağı bildirildikten sonra gelen tepkilerden dolayı Sony’den geri adım geldi.

PS3 ve PS Vita Konusunda Sony’den Geri Adım Geldi!

Geçtiğimiz günlerde Sony cephesinden gelen bir açıklamayla PlayStation 3, PS Vita ve PSP konsollarının oyunlarının satışının 2 Temmuz itibariyle sonlanacağı belirtilmişti. Bu karardan sonra da pek çok tepki gelmişti çünkü konsol sahipleri, oyun alamamaktan şikayet ediyorlardı.

Bu şikayetlerden sonra da Sony’den geri adım geldi. Sony CEO’su Jim Ryan tarafından yapılan açıklamada, 2 Temmuz kararının kaldırıldığı belirtildi. Bununla birlikte, eğer yeni bir duyuru yapılmazsa, oyun satışlarının bu konsollar için devam edebileceğini söyleyebiliriz.

Ancak PSP için karar geçerli olmaya devam edecek. 2004 yılında açılan PSP Store, 2014 yılında desteğin tamamlanması ile birlikte kapatılma kararının alındığı 3.store olarak belirlenmişti. PS3 Store, 2006 yılında hizmet vermeye başlamıştı. PS3 ve PS Vita oyun satışlarının en azından bir kaç yıl daha devam edeceği tahmin ediliyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.