PS 4 oyunları ne kadar olacak?

Tanıtılan yeni oyunlar beklentilerimizi büyük ölçüde arttırmış durumda. Yeni nesil grafikler ve oynanış, gözümüze hiç bu kadar iyi gözükmemişti! Bu nedenle en büyük korkumuz yeni nesil oyunların aşırı pahalı olması. PlayStation 3, Xbox 360 ve WiiU’nun önemli oyunlarının ortalama 60$ fiyat etiketiyle satılması ve bir önceki neslin önemli oyunlarının da 50$ civarında satılmış olması, acaba PS 4 oyunlarının fiyat aralığının ne olacağını merak etmemize sebep oluyordu. Her yeni nesilde görülen 10 dolarlık fiyat artışı da doğal olarak PS 4 oyunlarının 70$ civarı olacağını gösteriyordu.

SCEA Başkanı ve CEO’su Jack Tretton, oldukça merak edilen konuya açıklık getirdi ve  PS 4 oyun fiyatlarının 0.99$ ile 60$ arasında değişeceğini belirtti. Tretton’a göre, en çok beklediğimiz, AAA oyunlarına 60$’dan sahip olabileceğiz. Jack Tretton’ın “tek lokmalık” olarak nitelendirdiği ufak oyunlar ise, diğerlerine göre, çok daha az bir fiyat etiketine sahip olacak.

Tüm bunlara rağmen hepimiz farkındayız ki, ülkemize giriş yapan oyunların fiyatları bir anda değişiyor ve yine bu değişimin yeni nesil oyunlara da yansıyacağından korkuyoruz. Eğer ki bu durum olmazsa, yıl sonunda, PS 4 oyunları PS3 oyunlarının fiyat düzeyinde raflardaki yerlerini alacaklar.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!