Ubisoft’tan Yeni Oyun: Gods and Monsters!

Son Güncelleme Tarihi:

Assassin’s Creed, Child of Light, The Division gibi oyunların yapımcısı Ubisoft, bu sefer farklı bir oyun peşinde. Karşınızda Gods and Monsters.

Ubisoft, E3’te yeni açık dünya oyunu olan Gods and Monsters’ı bizlere göstermişti. Bu zamana kadar da sessiz sessiz bekledik. Sonunda kahramanımızın, oyunun Antik Yunan efsaneleriyle dolu dünyasında hayatta kalmasına yardımcı olacak yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edindik. Üstelik söylemeden geçmeyelim, Gods and Monsters ölümlülerin ve tanrıların birlikte görüldüğü bir dünyaya sahip olacak.

Gods and Monsters

“Assassin Creed: Odyssey’i özel yeteneklerle donattık ve düşününce bunu Gods and Monsters için de kullanmaya karar verdik.” diyor yaratıcı yönetmen Jonathan Dumont. “Kahramanımız savaşırken yeteneklerini tetiklediğinde, karşısına çıkan düşmanları mahvedecek. Yerde ve havada gerçekleşecek hızlı ve tempolu savaşlar bekleyebilirsiniz. Örneğin bir tek gözlü devle savaşırsanız, onu kör etmek için doğal olarak gözüne ulaşmalısınız. Bunun için de bolca çift zıplama yapmak zorunda kalabilirsiniz ya da bazı durumlar sağlandığında onunla yerde bile savaşabilirsiniz. Ayrıca harp gibi uçan düşmanlarınız da olacak.”

Oyunun Dünyasından Bir Kare

Dumont ayrıca, size çift zıplama gücü veren Hermes Çizmeleri de dahil olmak üzere kullanabileceğiniz pek çok sihirli eşya olacağının sözünü verdi. “Bunun gibi birçok şey var, ancak onları sürpriz yapmak için saklıyoruz” dedi.

Oyunun efsanevi konusuna rağmen, üst düzey yapımcı Marc-Alexis Côté’ye göre, geliştirme ekibi oyunun temeli olan “Assassin’s Creed” ile aynı “titiz tarihsel yaklaşımı” uyguluyor.

Dumont “Assassin’s Creed Odyssey’de bize yardım eden, tarihçi Dr. Stéphanie-Anne Ruatta, mitolojide de uzmanlaştı. Bize tanrılar ve canavarlar konusunda yardım edecek daha iyi birini bulamazdık.” diye ekledi.

Gods and Monsters 25 Şubat 2020’de PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve Google Stadia için piyasaya sürülecek.

Epic Games Store, 20. Ücretsiz Oyununu Dağıtıyor!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!