Pokémon’un Yeni Dövüş Oyununun Fragmanı Yayımlandı!

Son Güncelleme Tarihi:

Bandai Namco Entertainment, arcade oyunu Pokkén Tournament‘teki oynanabilir karakterlerin bulunduğu fragmanı yayımlamaya başladı. Fragmanda ayrıca Halloween promosyonu olarak support Pokémon’ları Mismagius ile Ninetales de bulunmakta.

Arcade dövüş oyunu dünya genelinde 2016 ilkbaharında Wii U için çıkacak.

Oyun Temmuz ayında Japon arcade salonlarında yerini bulmuştu. Başlangıçta 8 oynanabilir Pokémon bulunmaktaydı. Bunlar Charizard, Weavile, Lucario, Machamp, Gardevoir, Suicune, Gengar, ve Pikachu’dan oluşmaktaydı. Blaziken ile Masked Pikachu ise sonradan eklenmişti. Savaş ortasında “L” tuşuna basınca savaşta yardım etmesi için çağırılabilen Pokémon’lar, yani support Pokémon’ları ise Emolga, Lapras, Snivy, Frogadier, Eevee, Fennekin, ve daha fazlasını içermekte.

Dövüşlerde iki aşama bulunmakta. Normal oyunda Pokémon’lar onları limitli bir süre güçlendiren ve özel bir saldırı yapmalarını sağlayan “resonance burst”u aktifleştirmek için barlarını doldurmakta.

Oyunda tutorial ve tekli oyuncu modları ile Japonya genelindeki diğer arcade sistemlerinde oynayan diğer oyunculara bağlanabilen bir online mod da bulunmakta.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)