Pokémon X & Y'ye detaylı bakış

Son Güncelleme Tarihi:

Dün size Pokémon X & Y’de karşılaşacağımız yeni evolving(evrim) mekaniğini bu haberimizde duyurmuştuk. Bu haber ile mega evrim sisteminden haberdar olmuş ve mega evrim geçirecek pokémonları öğrenmiştik.

Bugün ise sizlere, mega evrim hakkında daha detaylı bilgi vereceğiz. Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor, pokémonların sadece bir kısmı mega evrim geçirebiliyor. Ayrıca mega evrim sadece savaş sırasında olabiliyor ve olması için de mega stone kullanımı gerekiyor. Bu evrimi geçiren pokémonların isimlerinin başında mega ifadesi yer alıyor ve son isimleri MegaMewtwo, MegaBlaziken, MegaLucario, MegaMawile, MegaAbsol ve MegaAmpharos oluyor. Yeni düzenlenmiş pokémonlardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

dedenne

dedenne

Mega Blaziken

Mega Blaziken

Mega Mewtwo

Mega Mewtwo


 

Oyunda belki de en önemli yeniliklerden birisi training sistemi. Pokémon X & Y’de core training ve super training olmak üzere iki tip training sistemi mevcut. Super training’de çeşitli mini-oyunlar oynayarak, core training’de ise özel pokémon trainerlar aracılığıyla pokémonumuzun atak, defans, hız gibi istatistiklerini geliştirebiliyoruz. Bu kadar düzenlemenin ardından eminiz ki, siz de bizim gibi oyunu görmeyi istiyorsunuzdur. İşte karşınızda Pokémon X & Y ve evrim modelleri!

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!