PlayStation Plus Abone Sayısı Açıklandı!

Sony’nin ücretsiz oyun erişimi sağladığı abonelik servisi olan PlayStation Plus’ın abone sayısı açıklandı.

PlayStation Plus Abone Sayısı Açıklandı!

Sony’nin ücretsiz oyun erişimi sağladığı PlayStation Plus abonelik servisi, yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Xbox Game Pass gibi ücretsiz oyun servisleri ile rekabette öne çıkan Sony, pandemi döneminde de Xbox ile olan rekabette önde kalmaya devam etti. PlayStation Plus’ın abone sayısının 50 milyona yaklaştığı belirtildi. Tam abone sayısının 47.2 milyon olduğu, Sony tarafından belirlenen hedef olan 50 milyon abone sayısına yaklaşıldığı ortaya çıktı.

Pandemi sürecine kadar 45.9 milyon abone sayısına sahip olan Sony’nin abonelik servisi, pandemi ile birlikte yoğun ilgi gördü. Özellikle yeni konsolun çıkış yapması ve servise dahil edilen oyunların kalitesinde artış gösterilmesinden sonra Mart 2020’den beri 1.3 milyon abone daha katıldı. PS Plus abonesi olmadan konsollarda çevrimiçi oyun da oynanamadığı için bu aboneliğin sayısının yüksek olması normal karşılanıyor.

Xbox Game Pass servisine abone olan kişilerin sayısı ise 30 milyona yaklaştı ancak istenen düzeye henüz ulaşmadı. Sony’nin rekabette önde olduğu da karşılaştırma yapıldığında anlaşılıyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.