PlayStation 4 için hazırlanan yeni nesil oyunlar!

Sony bizlere PS 4’ü göstermedi, ancak tüm özelliklerini açıkladı. En önemlisi de yeni neslin ilk oyunlarını bizlere tanıttı! İşte karşınızda yeni nesil oyunlar!

KNACK

Duyurulan ilk oyun, ismini ilk kez duyduğumuz ve oldukça da enteresan olan Knack!

Oyun aynı zamanda “Remote Play” özelliği ile PS Vita’dan da oynanabilecek!

Killzone: Shadow Fall

Çok büyük bir sürpriz olmasa da, yayınlanan video ile gözleri kamaştıran ve oldukça büyüleyici gözüken Killzone’un yeni oyunu Shadow Fall, Guerilla Games tarafından duyuruldu!

İşte yayınlanan video ve çeşitli görseller:

 

DRIVECLUB

PS 4’teki ilk yarış oyunumuz Driveclub! Evolution Studios tarafından hazırlanan ve takım bazlı bir oynanışa sahip olan oyunda, tüm araçlar da lisanslı! Dünya’nın her yanından insanlar ile birlikte takım kurarak yarışacağımız oyun inanılmaz bir görselliğe sahip!

THE WITNESS

Braid oyunun da yaratıcısı, Jonathan Blow tarafından tanıtılan ve 3 yıldan fazla bir süredir geliştirilmekte olan The Witness, gizemli bir adada geçecek ve biz de karşılaştığımız gizemleri çözmeye çalışacağız!

INFAMOUS: SECOND SON

Infamous serisinin devamı olacak olan Second Son, daha önceki oyunlara hiç mi hiç benzemiyor! Seriye yeni bir tat katacak olan bu oyun ile aksiyona doyacağız!

DEEP DOWN

Oyunun adının hala kesinleşmediğini söyleyen Yoshinori Ono, Deep Down’ın yeni geliştirilmiş bir oyun motoru olan Panta Rhei ile yapıldığını belirtti. Capcom’un bu yeni oyunu da tıpkı diğer yeni nesil oyunlar gibi mükemmel görünüyor!

WATCH DOGS

Ubisoft tarafından tanıtılan Watch Dogs, daha önce izlediğimiz oyun içi görüntülerden biraz daha farklı çıktı! Neden diye soracak olursanız, oyunda yapabileceğimiz çok şey var! Trafik ışıklarını kontrol etmekten tutun da yoldan geçen herhangi birinin telefonunu dinlemeye kadar uzanan geniş bir oynanışa sahip olacak Watch Dogs.

Tüm bu oyunların haricinde Diablo 3’ün de PS 4’e geleceği duyuruldu! Ayrıca, daha önceki haberlerimizde paylaştığımız Bungie’nin yeni oyunu Destiny de, PS 4 oyunları arasında yer alacak. Son olarak, Square Enix, yeni bir Final Fantasy oyunu üzerinde çalıştığını ve bunuE3 fuarında ayrıntılı bir şekilde tanıtacağını duyurdu!

Yeni nesil oyunlar hem görsel hem de içerik bakımından gerçekten muazzam görünüyorlar. İlerleyen tarihlerde yepyeni oyunlar göreceğimizin de garantisini veren Sony, PS 4 oyunları için anlaştığı firmaları göstermeyi de unutmadı!

İşte önümüzdeki yıllarda çıkacak olan yeni nesil oyunlar, bu firmalar tarafından hazırlanıyor olacak:

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!