PlayStation 4, 4K çözünürlüğü destekleyecek!

Yeni nesil ile birlikte alışmamız gereken birçok yeni şey de ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de 4K çözünürlüğe sahip filmler. 4K filmlerin boyutunun en az 100 GB olduğunu düşünürseniz, alışması biraz zor olacak, ama Sony Electronics Başkanı ve CEO’su Phil Molyneux, PlayStation 4’te, 4K kalitesinde (sağlanan servislerden) film indirip izleyebileceğimizi belirtti.

İnternet hızımızı ve PS 4’ün de bir kapasitesi olduğunu göz önüne alırsak, bu nasıl uygulanır bilmiyoruz, ancak Molyneux da bu tür sorunların farkında olacak ki, “Bu zorlukları aşacağız. Rahat bir tüketici deneyimi oluşturmak için çok güzel fikirlerimiz var.” dedi.

Filmler dışında en merak edilen şey ise, bu çözünürlüğü oyunlarda da görüp göremeyeceğimiz.  4K film ve fotoğraf görüntülemek PS4 üzerinde mümkün olacak olsa da, 4K oyunlar için ne yazık ki aynı durum geçerli değil. Bunun için bir nesil daha beklememiz gerekebilir.

Henüz Full HD kalitesine bile yeni alışmaya başlayan bir ülke olarak, bizim için bir devrim sayılacağını söyleyemeyeceğim bu gelişmenin, dünyada nasıl bir etki bırakacağı ise henüz belli değil.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!