PlayStation 2’nin üretimi durdu

Oyun dünyasının efsaneleri arasından bir model daha siliniyor. PlayStation 2 artık üretilmeyecek!

Herkes yeni nesil oyun konsollarını beklerken Sony’den üzücü bir haber geldi, “PlayStation 2’nin Japonya’daki üretimini durdurduk!” Bu gelişmeyle Sony ve Nintendo arasındaki konsol rekabetinde Sony cephesinden bir ürün eksiliyor. Fakat bu, heyecanın kesileceği anlamına gelmiyor. Sony ve Nintendo birbirlerine üstünlük kurmaya çalışırken, Microsoft tarafından Xbox 720’nin ayak sesleri yükselmeye başladı bile. Ancak Sony’nin de PlayStation 4 ile oldukça iddialı geldiğini unutmamak lazım. Bakalım neler olacak?

http://www.geek.com/wp-content/uploads/2011/02/7932420_440_1.gif

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre; dünya üzerinde 200 milyona yaklaşan bir satış sayısına ulaşmış efsane konsol PlayStation 2 artık üretilmeyecek. Eğer konsolu almak istiyorsanız mağazaların veya sitelerin son stoklarına hemen göz atın. Çünkü ilerleyen zamanlarda, 2000 senesinde çıkan ve çıktığı günden bu yana oyuncuların sevgisiyle karşılanan PlayStation 2’yi bulamayabilirsiniz. Ayrıca neredeyse 12 senedir oyun dünyasının içinde yer alan ve müşterilerini inanılmaz heyecanlar içine sürükleyen Sony’nin bu kararı neden aldığını merak konusu oldu.

Kim bilir, belki de ileride torunlarımıza anlatacağımız hikayeler arasında konu oyunlara gelince PlayStation 2’den bahsedip bodrum katımızdaki tozlu oyun konsolumuzu gösterir ve onlara eskiden oynadığımız oyunları anlatırız.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!