PES Serisinde Değişime Gidiliyor!

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialar doğru çıktı. PES serisinin adı eFootball olarak değişecek ve oyun tamamen ücretsiz olarak oynanacak.

PES Serisinde Değişime Gidiliyor!

PES 2021’i basit bir update ile yayınlayarak seride köklü bir değişime gittiğini duyuran KONAMI, sonunda çok kritik bir karar aldı. PES serisinde kalıcı değişiklik yapan KONAMI, efsane seriyi sonlandırma kararı aldı. Serinin yeni ismi eFootball olacak. Bununla birlikte oyun free-to-play modele geçerek yeni bir strateji deneyecek.

Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen eFootball 2022, oyun motorunun sağladığı avantajları da bünyesinde barındıracak. Motion Matching sistemi ile çok daha gerçekçi animasyonlara sahip olacak olan eFootball 2022, Season Pass modelini de bünyesinde barındıracak. Match Pass sistemi olarak isimlendirilen bu sistemde görevler yaparak ödül kazanabileceksiniz.

PES serisinde ilgi gören çevrimiçi modları da unutmayan KONAMI, eFootball oyununa bunları da ekleyecek. Aynı zamanda PC, konsol ve mobil oyuncuların birbiriyle oynayabilmesi söz konusu olacak. Sonbaharın başında konsollar arası maç yapma, lokal maç oynama ve oyunun çıkışı planlanıyor. Sonbaharın sonrasında PC oyuncuları da cross platform ile eşleşmeye dahil edilecek ve match pass sistemi devreye alınacak. Kış planı da e-spor turnuvularını başlatmak ve mobil oyuncuları da sisteme dahil etmek olacak.

En çok merak edilen konulardan biri ise oyunun Master League ve Become A Legend gibi çevrimdışı modlarının geleceğinin ne olacağıydı. KONAMI buna da açıklık getirdi. Bu çevrimdışı modlar, DLC olarak ayriyeten satılacak. Bu karar ise çevrimdışı modları seven hayranlar tarafından üzüntüyle karşılandı.

eFootball serisinin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.