Penta Teknoloji, Zyxel’in Türkiye Tek Yetkili Dağıtıcısı Oldu!

Son Güncelleme Tarihi:

Türkiye’deki dağıtım ağını yeniden değerlendiren Zyxel, kanal yapısında yeni bir yapılanma sürecine girerek; Penta Teknoloji’yi, tek yetkili dağıtıcısı olarak atadı.

Ağ teknolojileri alanında dünyanın en yenilikçi markaları arasında yer alan Zyxel Türkiye, kanal yapısında değişiklik yapma kararı aldı. Yeniden yapılanma sürecine giren Zyxel, Haziran ayı itibariyle, 28 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji’yi tek yetkili dağıtıcı olarak atadı.

Zyxel yeni kanal yapısı ile daha dinamik bir iş modeline kavuşarak, katma değer üretmeye odaklanacak. Zyxel markalı tüm ürünlerin Türkiye genelinde daha çok müşteriye ulaştırılmasına olanak sağlayan ve iş ortaklarına yeni satın alma fırsatları sunacak olan bu stratejik iş ortaklığı, her iki şirketin de büyüme hedeflerine katkı sağlayacak.

Zyxel İletişim Teknolojileri AŞ Head of Channel Tuğba Şişik, yeni yapılanma ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Zyxel Türkiye olarak doğrudan satışımız bulunmamakta. Türkiye genelinde bayi ağı ve çözüm ortakları aracılığıyla ürün ve hizmetlerimizi nihai tüketici ve kurumsal şirketlerle buluşturuyoruz. Yeni yapılanmanın ardından yolumuza tek dağıtıcı ile devam etme kararı aldık.Hızla değişen bilişim sektöründe güvenilir ve uzun süreli iş ortaklığı kurmanın sırrı, uçtan uca bütün süreçlerin içine bizzat dahil olmaktan geçiyor. İş ortaklıklarında bu temel prensibi baz alıyoruz. Penta Teknoloji, sektörümüzün en köklü dağıtıcılarından biri olarak, geniş müşteri portföyü ve katma değerli çözümler sunmakta. Kendilerinin sektörümüzdeki tecrübesi ve yetkin hizmet ağı ile her yıl hızla büyüyen iş hacmimize ivme kazandırmayı hedefliyoruz. Müşterilerimiz, Zyxel ürünlerine artık sadece Penta Teknoloji’nin güvencesi, gelişmiş satış ve servis ağıyla sahip olabilecekler. Bulut tabanlı ağ çözümleri sunan bir şirket olarak; iş ortaklarının becerileri ile yatırımlarını artırmalarını sağlayan yeni iş modelleri üzerinde çalışıyoruz. Hizmet yelpazemizi genişletecek ilave yatırımları da hızlandırdık. Bu yeni işbirliğinin Penta Teknoloji ve Zyxel iş ortakları için hayırlı olmasını dilerim.”

Anlaşmayla ilgili olarak Penta Teknoloji Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Erünsal ise şöyle konuştu:

“Penta Teknoloji olarak, her biri kendi alanında lider, güçlü markalar ve çözümlerimiz ile sektöre hizmet veriyoruz. Dünyanın önemli teknoloji markalarından Zyxel ile iş ortaklığımızı yeni bir boyuta taşımanın heyecanı içindeyiz. Zyxel, ağ çözümleri pazarına yön veren bir marka. Stratejik iş ortalığımızın ardından iki şirket arasında artan sinerjiyle, Zyxel’in Türkiye pazar payını daha da artıracağımıza, markanın gücüne güç katacağımıza inancımız tamdır. Güçlü kanal yapısı, alanında uzman iş ortaklarımız, finansal çözümlerimiz ve deneyimli çalışanlarımız ile beraber büyümemizi sürdürecek, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz”.

 

Barış Özcan’dan Detroit: Become Human’a Bakış

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.