Paradox Interactive, Prison Architect’i Satın Aldı!

Oyun dağıtımı ve yapımı yapan Paradox Interactive firması, popüler hapishane yönetme ve simülasyon oyunu olan “Prison Architect”in haklarını satın aldı.

Artık Paradox Interactive, Introversion Software tarafından yapılan Prison Architect oyunun mevcut ve gelecekteki platformlarda sahibi oldu. Oyun; PC, PlayStation 4, Xbox One, and Nintendo Switch oynanabilirken, IOS ve Android platformlarında “Prison Architect: Mobile” ismiyle de bulunuyordu.

Introversion Software’in kurucularından Mark Morris, “Prison Architect’i götürebildiğimiz kadar ileri götürdüğümüzü düşünüyorum. Paradox takımının oyuna ne şekilde yön vereceğini ve neler yapacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Bu bize ayrıca üzerinde çalıştığımız projemiz için içeri kapanıp düşünme şansı veriyor.” dedi.

Theme Hospital, Dwarf Fortress, and Dungeon Keeper gibi oyunlardan da esintiler taşıyan Prison Architect, BAFTA’da “Kalıcı Oyun” ödülü de kazanmıştı.

Piyasaya sürülmesinden bu yana (tüm platformlarda) 2 milyonun üzerinde satan oyunun önümüzdeki günlerde ne güncellemeler alacağını merakla bekliyoruz. 🙂

Silent Hills P.T’yi Özleyenlere Müjde!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.