Oyunder, "Oyun Sektörü Giriş Kiti” ile GameX’te!

Bu yıl 4-7 Aralık tarihleri arasında İstanbul Lütfü Kırdar Fuar Merkezi‘nde düzenlecek olan GameX 9. Dijital Oyun Fuarı‘nda yeni bir etkinlik gerçekleşecek!

Türkiye’nin ilk “oyun” derneği OYUNDER, oyun sektörü ile tanışmak isteyen gençlere yönelik bir toplantılar dizisi düzenleyeceğini duyurdu. 5-6 Aralık tarihleri arasından gerçekleşecek bu etkinliklerde oyun üretmek isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyen kişilerle oyun profesyonelleri bir araya geliyor.

Etkinliğin 5 Aralık’taki ilk gününde profesyoneller kendi alanlarında tecrübelerini paylaşıyor ve katılımcıların sorularını yanıtlıyor. “Türkiye’de kimler oyun yapıyor?”, “Bu işin okulu varmı?”, “Yapacağım oyunu kim oynayacak?”, “Oyunumdan nasıl para kazanacağım?” gibi pek çok sorunun yanıt bulacağı bu sunumlar gün boyu sürecek.

Ekinliğin 6 Aralık’taki ikinci gününde ise Game Developers Turkey ekibinin yarım günlük bir “Oyun Prototip Oluşturma Atölyesi” etkinliği olacak. Katılımcılar hiçbir ön bilgiye ya da tecrübeye gerek duymadan bu atölyede fiziksel oyun prototipleri tasarlayacaklar.

Her iki etkinlik de sınırlı sayıda kontenjana sahip olduğundan, ayrıntılı bilgi ve kayıt önümüzdeki günlerde Oyunder ve GameXNow siteleri üzerinden duyurulacak.

“Oyun” konusuna oyuncu perspektifi dışına çıkan bir aşamaya geçmek isteyen herkesi bu etkinliklere davet ediyoruz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!