Oyun Dünyasının Enleri: Tomb Raider

“Oyun Dünyasının Enleri” serisinde bu kez dünyaca ünlü oyun serilerinden bir tanesi olan Tomb Raider’a bir göz atacağız.

Kadın bir karakterin öne çıkarıldığı en çok satan oyun!

Tomb Raider ile tanıdığımız Lara Croft karakteri günümüz dünyasında kadın ve erkek eşitliği için oldukça önemli bir örnek ve sembol. 22 Mart 2017 tarihinde açıklanan istatistiklere göre seri toplamda 40,88 milyon kopya satarak ulaşılması güç bir başarıya imza atmıştı. Tomb Raider sadece kendi içinde yaşayan bir yapım da değil; birçok romana, çizgi romana ve filme ilham olduğu biliniyor.

En çok dergi kapağına çıkan oyun karakteri!

Tam sayısı bilinmese de 1230 adet dergi, resmi olarak kapak sayfasında Lara Croft’un bulunduğunu söyledi. Dünyanın dört bir yanından gelen dergi kapakları Tomb Raider’ın ününe ün katmaya devam ediyor. Özellikle yeni çıkacak oyun ile bu sayının katlanacağı düşünülüyor.

En büyük Lara Croft’a benzeyenler etkinliği!

29 Aralık 2016 tarihinde Paris şehrinde gerçekleşen Games Week etkinliğinde 270’in üzerinde fan, Lara Croft cosplay’i ile yarışmaya katıldı. Crystal Dynamics tarafından düzenlenen bu cosplay etkinliği tarihe adını yazdırmayı başardı.

Oyun Dünyasının Enleri: Büyük Düşmanlar

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!