Oyun Dünyasının Enleri: The Last Guardian

Yeni ve sürekli olacak “Oyun Dünyasının Enleri” serimizin ilk yazısında The Last Guardian oyununun rekorlarına göz atacağız.

Yapımı en uzun süren aksiyon ve macera türündeki oyun!

The Last Guardian oyunu Sony’nin  bünyesinde olan ve kendilerini Team ICO olarak adlandıran bir ekip tarafından tam 10 yılda geliştirildi. İlk başta PlayStation 3 platformu için geliştirilmekte olan oyun son rötuşların ardından 6 Aralık 2016 tarihinde PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirdi. Bu rekor aslında Ubisoft’un geçtiğimiz E3 etkinliğinde yeni bir videosunu yayınladığı Beyond Good & Evil 2 oyununa ait olacaktı. Maalesef oyun birkaç defa iptal edildi ve geliştirilmesi durduruldu yani aksiyon ve macera oyunları arasında en uzun geliştirme aşamasına sahip oyun şimdilik The Last Guardian olarak gözüküyor.

Seride bulunan en büyük ve uzun devler!

The Last Guardian oyunu üçleme serisinin son oyunu olarak en büyük ve en uzun iki deve ev sahipliği de yapıyor. Enine ve boyuna ölçtüğümüz zaman oyunun en kalıplı ve büyük yaratığının Malus devi olduğunu görüyoruz. Oyunu oynayanların bildiği üzere kalıbının hakkını veren bir dev olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra yaklaşık 200 metre uzunluğu ile Phalanx adlı bir yılana benzeyen bu dev serinin en uzun yaratığı olarak kayıtlara geçiyor.

The Last Guardian’ı en hızlı bitirme rekoru!

“satsu” adlı bir Japon oyuncu oyunu tam 3 saat 18 dakika 2 saniyede bitirmeyi başardı. 27 Kasım 2017 tarihinde Speedrun.com tarafından onaylanmış bir şekilde bu rekoru kırdı.

Frame Fighter, Warframe’e Gelen Yeni Mini Oyun Modu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!