Overwatch’un Yeni Herosu Orisa’nın Kabiliyetleri Açıklandı

Son Güncelleme Tarihi:

Birkaç ufak tefek video’dan sonra Blizzard, Overwatch kadrosuna yeni eklenecek yeni karakterimiz Orisa’yı bugün tanıttı. Orisa, defansif özelliklere, buff ve debuff’ların yanı sıra uzun menzile sahip tank bir karakter olacak. İşte tüm yeteneklerinin bir özeti.

Fusion Driver

Orisa’nın otomatik silahı sürekli hasar verir, ancak ateş ettiği sırada hareket hızını yavaşlatır.

Bu kola monte edilmiş, hızlı ateşlemeli silah, fazla dağılmadan düz bir hat üzerinde ateş ediyor gibi. Orisa’nın ateş ederken yavaşlaması D.Va’nın silahını akıllara getiriyor. Orisa’nın özel bir hareket kabiliyeti olmadığı için,  ne kadar hızlı olduğuna bağlı olarak Tracer ve Genji gibi kırılgan ama etkili karakterleri kendinden uzak tutmak için nişancılığına güvenebilir.

Orisa’nın silahı 200 mermilik şarjör kapasitesine sahip ve mermi başına 12 hasar veriyor. Ayrıca silahın ateşleme sistemi Soldier 76’nın tüfeğinden çok Mercy’nin silahına benzer.

 

Halt!

Orisa istediğinde patlatabildiği ve patladığında etrafındaki rakipleri içine çekip onları yavaşlatan bir güç alanı ateşler.

Bu yetenek Zarya’nın ultisine çok benziyor. Aradaki fark ise Zarya’nın ultisinin aksine bu bir anda olup bitiyor. Etrafındaki rakipleri bir anda kendine çekip hemen geri bırakıyor. Menziline bakıldığında çok kullanışlı olacağa benzeyen bu yetenek birçok komboya ortam hazırlıyor. Görselde gösterilmemiş olsa da Orisa bu yeteneği ile oyuncuları oyun alanının dışına da çekebiliyor.

 

Fortify

Orisa geçici olarak aldığı hasarı azaltır ve aksiyon bazlı yeteneklerden etkilenmez hale gelir.

Cümlenin ikinci kısmını okuyana kadar basit bir savunma arttırma yeteneği gibi duruyor ancak işler aslında hiç de öyle değil. Orisa, Fortify’ı etkinleştirdiğinde Reinhardt’ın ultisinden tutun, Knock-Down Strike yeteneğine kadar her şeye karşı etkilenmez hale geliyor. Bu yetenek aynı zamanda, aldığınız hasarı %50 oranında azaltıyor. Orisanın sadece 400 (200’ü armor olmak üzere) canı olduğunu düşünürsek bu yetenek hayatta kalabilirliğini arttırmak açısından bakıldığında çok kullanışlı olacak gibi duruyor.

 

Protective Barrier

Orisa, onu ve takım arkadaşlarını düşman ateşinden koruyabilecek sabit bir bariyer açar.

Bir bariyer daha! Bu sefer Reinhardt’ın bariyerinin biraz daha büyüğü ve yere sabitlenmiş geçici bir versiyonu gibi duruyor. Orisa’nın bariyeri 900 cana sahip ve yok edilmez ise 20 sn içinde kendi kendine yok oluyor.

 

Supercharger

https://gfycat.com/RelievedActiveDuiker

 Orisa’nın yere koyduğu bir cihaz görüş alanı içerisindeki takım arkadaşlarının hasarlarını arttırır. 

Orisa’nın sabitlediği bu dönen silindir, 25 metre içerisindeki takım arkadaşlarının hasarını %50 oranında arttırıyor ve 15  saniye sürüyor. Fakat bu Supercharger vurulabiliyor ve 200 cana sahip. 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!