Overwatch Konsollara Geliyor!

Blizzard, geçtiğimiz yıl Overwatch’ı duyurmasından bu yana oyuncuların akıllarını en fazla kurcalayan sorulardan biri “acaba konsollar için de çıkacak mı?” sorusu oldu. Ancak dün akşamdan itibaren Amerikalı GameStop mağazasınının, oyunun PC ve konsol versiyonları için ön sipariş almaya başlaması ile tüm sorular cevap buldu. Overwatch PC’nin yanı sıra PS4 ve XBox One için de piyasaya çıkacak!

GameStop’un ön sipariş sayfasının açığa çıkmasının hemen ardından, Blizzard da yayınladığı bir görsel ile konsol çıkışını doğruladı:

overwatch konsol görsel

Çoğu kişi tarafından F2P olacağı düşünülen Overwatch’ın  ön siparişlerinde ise $60‘lık bir etiket bulunuyor. Ancak bu oyunun F2P olmayacağı anlamına da gelmiyor. Çünkü Blizzard, Heroes of The Storm’un da fiziksel bir kopyasını mağazalarda satıyor. Fiziksel kopyanın içinde ise herolar ve kostümler yer alıyor. Benzeri bir sistemin Overwatch’a da entegre edilmesi kuvvetle muhtemel ki yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi ön sipariş verenler, Widowmaker karakterinin farklı bir kostümüne sahip olabiliyor. Öte yandan da söz konusu fiyatın, günümüzde standart haline gelen $60 olması F2P seçeneğini de zayıflatıyor.

Çıkış tarihi olarak 2016’nın bahar aylarını işaret etse de görselin alt kısmındaki ufak yazılarda “21 Haziran 2016 ya da daha öncesi” ibaresi oyunun çıkış tarihi hakkında bize bir fikir veriyor. Konsol oyuncularının da, Blizzard’ın 17 yıl aradan sonra gelen yeni fikri mülkünden faydalanabilecek olması gerçekten mutluluk verici bir gelişme.

güncelleme: Şu anda kaldırılmış olsa da, İngiliz game.co.uk oyun satış sitesinde ortaya çıkan Overwatch ön-sipariş sayfasında, oyunun fiziksel kopyasının içeriği şöyle listelendi:

• Oynanabilir 21 Kahraman
• 5 Özel Kostüm

-Blackwatch Reyes (Reaper)
-Strike Commander Morrison (Soldier:76)
-Overgrown Bastion
-Securiyt Chief Pharah
-Slipstream Tracer

• Diğer Blizzard oyunları için Overwatch temalı içerikler:

-Heroes Of The Storm için oynanabilir karakter – Tracer
-WoW – Baby Winston Pet
-Starcraft II Portreleri
-Hearthstone kart arkalıkları
-Diablo III Eşyası – Mercy Wings

*Bu durum da, kesin olmamakla beraber  Heroes of The Storm ile izlenen stratejinin bir benzeri ile karşılaşacağımız ihtimalini arttırıyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!