OtherSide Espor Kulübünde Ayrılıklar Yaşandı!

OtherSide espor kulübü genel menajeri Çağlasu Kara kulüpten ayrıldığını açıkladı. Bir süredir birlikte çalıştığı kulübünden ayrıldığını bildiren kulüp genel menajeri, bazı oyuncularında kendisi ile birlikte ayrılma kararı aldığını açıkladı.

 

Çağlasu Kara yaptığı açıklamada şu satırlara yer verdi;

Bugüne kadar harika zamanlar geçirdiğim, kendimi yetiştirdiğim OtherSide’dan çok üzülerek ayrılıyorum. Birlikte çalıştığım tüm oyunculara, koçlara, menajerlere, canım yönetim ekibine teşekkür ederim.

Bu ayrılık benim için çok zor olsa da esporda kariyerimi devam ettirebilmem adına bunu yapmam gerekiyordu. Türkiye’de sponsorsuz, yatırımsız bir espor kulübü ilerletmek çok zor ve bu mental zorluk beni artık tüketmeye başladı. Türkiye’de esporu desteklemek istiyorsanız, ilk önce az maddi kaynakla çok iş yapmaya çalışan kulüplerin elinden tutun. Biz bunlardan biriydik, kulüp olarak elimizden tutan olmadı. Bu süreçte maddi, manevi her zaman bana/bize destek olan Eren Bulut’a da ayrıca teşekkür ederim. Sektörde en çok değeri hakeden insanlardan birisi.

Yaklaşık 1 sene boyunca OtherSide’da çoğu yıldız oyuncuyla çalışma fırsatı buldum. Mental koçluk, yöneticilik, proje üretme, sosyal medya kısımlarında aktif olarak rol aldım. Özellikle bir kadın olarak, kadınları öne çıkarabileceğim projeleri hayata geçireceğim ve sadece Türkiye’de değil globalde büyüyebileceğim bir kulüpte devam etmek istiyorum.

Hedeflerim; esporda yapılmayanları yapmak, bakış açılarını değiştirmek ve kadınları daha çok bu ekosisteme dahil etmek. Projeler üretip bunları ilk Türkiye’de, daha sonra globalde hayata geçirmek.

Kariyerime kendimi geliştirebileceğim, yeniliklere açık, hedefleri belli ve büyük olan kulüplerle/kişilerle devam edeceğim.

Oyunculardan jonx, marw0ll, p0wa77, koç olarak da Enes “YOZGATLIPRENS” Altındağ kulüp bünyesinden ayrılmış olup teklifleri değerlendirecekler. Bu süreçte kişisel menajerliklerini yapacağım.
OtherSide’da Influencer Menajer rolünde olan Aybike Selin Yaycılı da ayrılmış olup kariyerine menajer, Head of Socials rolünde devam edecektir.
Ekibimdeki herkes hem bireysel hem de ekip tekliflerine açık.

Linkedin profilim: https://www.linkedin.com/in/çağlasukara/

Daha detaylı görüşmek ve vereceğiniz teklifler için [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

RT’ler için teşekkür ederim.

Sevgiler,”

Bu açıklamaların ardından kulübün yoluna hangi strateji ile devam edeceği ise merak konusu..

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.