Osomatsu-san’ın Devamı Geliyor!

Son Güncelleme Tarihi:

B0165CLEHO.01.MAIN._SCRMZZZZZZ_Osomatsu-san‘nın resmi Twitter hesabında animenin peşpeşe 2 sezon halinde yayımlanacağı duyuruldu. İkinci yarı ise Ocak’ta yayımlanmaya başlayacak. İlk yarı ise 5 Ekim’de yayımlanmaya başlamıştı.

TV Tokyo’dan Yuuichi Takahashi, 29 Ekim’de yapılan basın konferansında animenin 3. bölümü için özür dilemişti. Bölümde çocuklara yönelik anime olan Anpanman‘ın parodisi yapılmıştı. Japonya’nın telif hakları kanunlarında parodiler için bir istisna yada hüküm bulunmamakta. Bu nedenle telif hakkı olan eserlerin parodisinin yapılması, eğer telif hakkı sahibinin onayı alınmadan yapılırsa yasadışı olarak telif hakkı sahibinin “bütünlüğü sürdürme hakkı”nı ihlal etmek olarak sayılmakta.

Orijinal seri Osomatsu-kun’un devamı olan seride hikaye, yaramaz altız kardeşlerin bulunduğu Matsuno ailesi hakkında geçmekte. En büyükleri Osomatsu dahil, altızların hepsi de aynı kızdan, Totoko’dan hoşlanmaktadır. Osomatsu-kun’da ise hikaye kardeşler 10 yaşındayken geçmekteydi.

Yeni anime, orijinal serinin mangakası Akatsuka’nın yaşasaydı kutlanacak olan 80. doğum günü için yapılmakta. (Akatsuka 2008’de 72 yaşındayken vefat etti.)

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)