Oshiete! Galko-chan Mangasının Anime Adaptasyonu Geliyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Kadokawa tarafından geçtiğimiz gün Kenya Suzuki’nin Oshiete! Galko-chan mangasının gelecek olan anime adaptasyonu için yeni bir internet sitesi açıldı. Animenin 2016’nın Ocak ayında başlayacağı duyurulan sitede, ilk görsel paylaşıldı ve kadro yayımlandı.

oshiete

Keiichiro Kawaguchi (Psychic Squad, Hayate the Combat Butler, OniAi) animenin yönetmenliğini üstlenirken Kenji Fujisaki (Blood Lad, Ozma, B-Daman Cross-Fire) ise karakter tasarımlarını yapacak. Animenin açılış şarkısında ise Galko, Otako, ve Ojou’nun karakter şarkıları yer alacak.

Komedi mangasının hikayesi lise öğrencisi olan 3 kız arkadaş hakkında geçmekte. Birazcık küfürbaz ama iyi huylu ve sınıfında popüler olan Galko, sınıfın köşesinde oturan, ama bazı nedenlerden dolayı Galko ile iyi arkadaş olan Otako, ve aklı havalarda olan ama sürekli Galko ve Otako ile muhabbet eden Ojou.

Karakterlerin hepsinin de adı özelliklerini belirten terimlerle yapılan kelime oyunlarından oluşmakta. Galko’nun ismi, yirmi yaş civarında olan genç kızların saçlarının rengini açtırdığı ve bol bol makyaj yaptığı bir sokak modası olan gyaru yada gal denilen terimlerle yapılan kelime oyunundan gelmekte. Otako ise otaku ile bir kelime oyunu iken, Ojou ise yüksek sınıf bir ailenin kızı anlamına gelmekte.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)