Omerta – City of Gangsters incelemesi

Son Güncelleme Tarihi:

Oyunda kirli ve temiz olmak üzere iki tür para var. Kirli para neredeyse her görevden ve her satıştan kazanılıyor, ancak temiz parayı kazanmak biraz daha zor. Bazı binalar ile (kumarhane ve boks salonu gibi) temiz para kazanabiliyorsunuz. Bunlar dışında bazen size teklifler geliyor, bu teklifler genelde şu kadar kirli parayı bana ver, ben sana şu kadar temiz para göndereyim şeklinde. Sadece para da değil, bazen öyle teklifler geliyor ki, gerçekten çok işinize yarıyor. Belli bir miktar paraya depo alanınızı genişletmek veya yine belli bir miktar paraya (kirli veya temiz değişebiliyor) aranma seviyenizi düşürmek bunlardan bazıları. Temiz para ayrıca yatırım yaparak da kazanılabiliniyor. Haritadaki herhangi bir binayı satın alarak, ki pahalı bunlar, kiraya verebiliyor ve size temiz para getirmesini sağlayabiliyorsunuz.

Oyunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey de aranma seviyeniz. Yaptığınız hareketlere göre aranma seviyeniz artıyor. 5 yıldız olduğunda da polisler sizin hakkınızda soruşturma başlatıyor. Eğer paranız varsa polislere önceden rüşvet vererek bu seviyeyi düşürmek mümkün. Bu nedenle aranızı iyi tutmanız çok önemli. Rüşvet vermeyi unutursanız, ya da yeterli paranız olmazsa, imdadınıza avukatlarınız yetişiyor (avukat için gerekli binayı inşa etmek gerekiyor). Eğer avukatınız da yoksa, işiniz çok daha zor. Polis merkezini basıp, ilgili dökümanları çalmalısınız (son çare olarak şansınızı deneyin). Aranma seviyenizi azaltmayı başaramazsanız oyunu kaybediyorsunuz. Son kaydınızdan devam edip, tekrar tekrar şansınızı denemek mümkün tabii ki.

Bir diğer önemli şey de size olan saygınlık. Saygınlığınızı, halkın sizi sevmesini sağlayarak kazanabilirsiniz. Aynı şekilde sizden korkabilirler de. Bu ikisi aynı anda sahip olabildiğiniz şeyler. Yani bir şehirde hem sizi sevebilir, hem de sizden korkabilirler. Ne kadar çok sevip, ne kadar çok korkarlarsa o kadar iyi, çünkü birçok iş yeriniz buna göre daha çok iş yapabiliyor. Ticaret yaptığınız kişilere de etkisi var bu saygınlığın.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Previous page Next page
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!