Ödül Havuzu 50 Bin TL Olan İncehesap PUBG Turnuvası Sona Erdi!

Mücadelenin hız kesmediği büyük ödüllü İncehesap PUBG DUO turnuvasının kazananları 15 Haziran tarihinde gerçekleşen büyük final maçları sonunda belli oldu. Toplamda 5 maç ile gerçekleşen büyük final PUBG Türkiye’nin resmi Twitch hesabından izleyicilerle paylaşıldı. İzleyenler destek olacağı takımların yanında olup onları motive ederken aynı zamanda yayın çekilişleri ile birçok ödül kazandı. Turnuvanın kazananı ise Etiget Esports oldu.

İncehesap tarafından düzenlenen ve 4 hafta boyunca yüzlerce takımın kıyasıya mücadele gösterdiği PUBG DUO turnuvası, 15 Haziran Pazartesi günü düzenlenen büyük finalle sona erdi. Rekabetin sonunda final maçında 45 puan toplayarak birinci olan Etiget Esports takımı, 3.500₺ nakit ödül, 3.500₺ İncehesap hediye çeki ve 2x XFX 5700XT THICC III ekran kartının sahibi oldu.

Amatör Espor Takımlarının Mücadelesi Turnuvaya Damga Vurdu

Twitch ve NimoTV üzerinden yayınlanan ve 4 hafta boyunca binlerce izleyici tarafından ilgiyle takip edilen turnuvada kıyasıya mücadelenin sonu gelmedi. Turnuva kayıt zamanlarında her seviye oyuncuya seslenilmişti ve görülen büyük ilgi sonunda kısa zamanda kayıtlar tamamlandı. Ön eleme aşamasında amatör espor takımları gösterdikleri mücadele ile ön plana çıkmayı başardı. Profesyonel takımlara karşı gösterdikleri başarılar ile tüm izleyicilerden destek aldılar. Bu amatör takımlardan bazıları turnuvanın ilerleyen aşamalarına kadar mücadelelerini sürdürdü. Bu durum, çok kısa bir süre içinde, espor camiasına yeni isimlerin katılacağına dair bir izlenim bıraktı.

Turnuvada birçok drop savaşı olurken aynı zamanda ilginç anlarda yaşandı. 3.hafta grup finallerinde iki oyuncunun birbirlerine karşı verdikleri mücadele turnuvanın en şaşırtan anı oldu. Oyunculardan birinin cephanesindeki tüm mermileri kontrolsüzce harcamasının ardından rakibini tava fırlatarak alt etmesi turnuvanın unutulmaz anlarındandı. Fırlatılan tavanın isabet ettiği oyuncu, bir süre sonra oyun dışı kaldı ve elendi.

Turnuvada Etiget Esports Rüzgarı Esti

Türkiye’nin önde gelen espor takımlarından birisi olan Etiget ekibinden turnuvaya katılan üç takım finalde listeye adını yazdırmayı başardı. Etiget takımından, Markel ve Quetpa 45 puanla turnuvanın galibi olurken, aynı takımdan CodeMarco ve Onur 12. sırada, akademi oyuncuları Shilla ve Kallers ise 21. sırada büyük finali tamamladılar. 3 takımıyla da büyük destek toplayan Etiget Esports birçok noktada turnuvanın kaderini belirledi.

Turnuvanın final maçında izleyicilerin ve diğer oyuncuların hiç beklemeyeceği bir an yaşandı. Etiget’in iki takımı, harita üzerinde bir depoda karşı karşıya geldiler. Tüm izleyiciler ve sunucular takımların birbirlerine yardım edeceğini düşündü. Oyunculara sunulan kurallar çerçevesinde bunu yapma hakları bulunuyordu. Ancak Etiget takımı, esporun profesyonelliğine yakışır bir şekilde hareket ederek birbirleriyle mücadeleye giriştiler. Ve mücadele sonunda bir takım diğerini eledi.

Turnuvada ilk 3’e giren takımların aldığı ödüller büyük mücadelenin hakkını verdi. Dereceye girenlerden 1.takım olan Etiget Esports, 3.500₺ Nakit, 3.500₺ İncehesap Hediye Çeki 2x XFX 5700XT THICC III Ekran Kartı, 2.takım olan Cobra Kai 1.500₺ Nakit, 1.500₺ İncehesap Hediye Çeki 2x ASUS TUF3 5600 XT Ekran Kartı kazandı. Son olarak turnuvayı 3.sırada tamamlayan Random Friends takımı ise 1.000₺ Nakit, 1.000₺ İncehesap Hediye Çeki, 2x AOC C27G1 Monitör ödüllerinin sahibi oldu.

Yaptığı bu uzun soluklu turnuva ile birçok oyuncuyla bir araya gelen İncehesap, izleyenlerden ve katılan takımlardan son derece olumlu dönüşler alarak oyun dünyasında güzel bir projeye imza atmış oldu.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!