Obsidian yeni oyunu "Eternity" için Kickstarter'a giriş yaptı!

Daha önce haberini yaptığımız Obsidian’ın yeni oyunu için Kickstarter’a başvuracağı iddiası doğru çıktı ve Obsidian ilk Kickstarter projesi Project Eternity‘i dün duyurdu.

Kickstarter üzerinden toplanacak bağışlar sonucunda hayata geçirilecek Project Eternity, Planescape: Torment, Baldur’s Gate ve Icewind Dale gibi kült yapımlara saygı duruşunda bulunacak eski-usül bir RPG olacak.

Yapımın Kickstarter sayfasında da belirtildiği üzere Project Eternity bir kod adı. Oyunun asıl isminin ne olacağı henüz netlik kazanmış değil ancak oyunun yapımında Chris Avellone (Planescape: Torment baş tasarımcısı), Tim Cain (Fallout yapımcısı) ve Josh Sawyer’ın aktif olarak görev alacağı net. Sadece bu üç ismin projede yer alacak olması bile, Project Eternity’nin pek de “fos” çıkmayacağının ilk kanıtı.

Kickstarter’da yer alan proje tanıtım videosunda aktarılan bilgiler arasında, oyunun klasik Fallout oyunları gibi taktiksel bir dövüş mekaniğine sahip olacağı ve dövüşleri “durdurup” tüm birimleri koordine ettikten sonra dövüşleri tekrar “oynatmanın” çok kritik bir öneme sahip olacağı belirtiliyor.

Yine, kendi karakterimizi yaratıp yol boyunca karşılaştığımız diğer karakterleri de partimize dahil edebileceğimiz Project Eternity’nin, “yetişkinlere yönelik temalar” üzerinden hareket eden bir senaryoya ve “komplike ve zor seçimlere” ev sahipliği edeceği de belirtilen diğer hususlar arasında.

Proje için 1.1 milyon dolara ihtiyaç duyduklarını açıklayan yapımcılar, sadece bir gün içerisinde 950 bin dolar toplayarak sanıyoruz ki Kickstarter tarihinde bir başka rekora daha imza atmış bulunuyorlar.

Minimum 1 dolar bağış yapılabilen projeye, 5, 100, 500, 3000, 10 bin ve daha üzeri miktarda bağışta bulunabilmek de mümkün.

Çıkış tarihi netlik kazanmayan Project Eternity, hazır olduğunda Steam üzerinden yalnızca PC platformu için piyasaya sürülecek.

Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!