NVIDIA Bazı Ekran Kartları İçin Desteğini Kesiyor!

NVIDIA tarafından yapılan açıklamada, bir dönem daha destek aldıktan sonra bazı ekran kartı modellerine desteğin kesileceğini açıkladı.

NVIDIA Bazı Ekran Kartları İçin Desteğini Kesiyor!

Pek çok eski ekran kartı modelini destekleyen NVIDIA, bazı ekran kartı modellerine desteğin kesileceğini açıkladı. Kepler mimarili ekran kartları, bir kaç aylık bir süreden sonra destek almayacak. GTX 600, GTX 700 ve GT 800M modelli ekran kartlarına destek verilmeyecek.

Yakın dönemde sürülecek olan R470 sürücüleri, Kepler mimarili ekran kartlarını bir süre desteklemeye devam edecek. Ancak bu destek kısa sürecek. GTX 700 serisindeki bazı ekran kartları, RTX 30 serisindeki ekran kartları ile satış ve kullanım açısından yarışır bir durumda. Bu nedenle bu durumun tepki çekeceği düşünülüyor. Bu ekran kartlarına destek kesilse de bu ekran kartları ile çalışan sistemlerin kullanılması konusunda bir sorun olmayacak. Fakat ilerleyen dönemlerde işletim sistemi güncellemeleri gibi durumlarda destek olmamasından dolayı kullanıcıların oldukça zor anlar yaşaması olası bir durum.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.