Nostalgia – Bölüm 3: Road Rash

Son Güncelleme Tarihi:

Carmaggedon, daha piyasada yokken, Road Rash bizlere yolların efendisi olmayı öğretmişti. İlk defa 1991 senesinde piyasaya sürüldüğünde, Game Boy Advance’de eğlenceli vakitler geçirmemize vesile olmuştu. Bugün şöyle bir durup düşündüğümüzde, eskilerin ne kadar dolu ve eğlenceli yapımlar olduğunu anlıyoruz. Evet, ne varsa eskilerde var!

Gerek mizahi tavrı, gerekse eğlenceli oynanışı ile Road Rash bizleri otoban yarışlarının en sert ve çetin geçen dönemine sürüklüyor, bir yandan rakiplerimizi geçerken, öte yandan hayatta kalma çabası ile adrenalini en üst seviyede tutmayı başarıyordu. Zincir, sopa, tekme, tokat, yumruk neyimiz var neyimiz yok rakip motorculara adeta girişiyorduk. Yarışırken, dövüşmek… Çok farklı bir konsept!

Daha sonra 1996 senesinde Sega-Mega Drive için, Electronic Arts’ın dağıtıcılığını üstlendiği yeni nesil Road Rash bizleri karşıladı. Daha iyi grafikler, daha esprili oynanış ve motorcu barı şeklinde dizayn edilmiş menüsü, Road Rash’i çekici kılan özelliklerinden sayılabilirdi. Soundtrack listesi ile de kalitesine kalite katan bu yapımda, Therapy, Soundgarden, Monster Magnet’in parçaları bizleri karşılıyordu.

Road Rash’in kuşkusuz en güzel anları, başarılı olsanız da olmasanız da, polis sizi yakaladığı anda ya da yarış bitiminde araya girek o komik sinematikler! Gülmekten karnımıza ağrıların girdiği bir gerçek.

Road Rash, nostalji bölümümüzün bu haftaki konuğu oldu. Biz de kendilerini anlatmaktan, eskileri anmaktan büyük zevk aldık. Eskiler, asla unutulmaz! Bir sonraki hafta, yeni bir nostalji oyun ile birlikte olmak dileğiyle, bizi takip etmeye devam edin.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!