Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu?

Son Güncelleme Tarihi:

Dünyada geniş bir izleyici kitlesi olan Netflix ülkemizde de geniş bir kesim tarafından takip ediliyor. Ürettiği kaliteli içeriklerle izleyici kitlesini kendine hayran bırakıyor. Fakat son günlerde ülkemizde yayın ve sansür yasağıyla karşı karşıya kalan Netflix, bu durum karşısında ülkemizdeki pazar payından vazgeçecek mi?

Yeni yönetmelikten sonra Netflix’e içerik kısıtlaması, sansür vb. şeylerin geleceği yönünde söylentiler ortaya çıkmıştı. Jared Wall isimli Twitter fenomeni, ortaya büyük bir iddia attı. Twitter hesabından Netflix’in Türkiye pazarından çekileceğini belirtti. Açıklamanın yanı sıra RTÜK‘e tepki gösterdi. “Sahip olduğumuz en iyi televizyon kaynağını mahvettiğiniz için teşekkürler. Güzel iş. Bravo.” şeklinde açıklama yaptı.

Netflix Türkiye'den çekilecek mi?

Netflix’in, yeni yayın yönetmeliğe göre artık yayın yapmak için RTÜK‘ten 100.000 TL değerindeki lisansı satın alıp gelirinin küçük bir kısmını da yine RTÜK ile paylaşması gerekiyor.

RTÜK tarafından alınan yayın yönetmeliği kararının ardından birçok izleyici Netflix’in Türkiye’den çekileceğini düşündüğünü söylemişti. Şirket tarafından yapılan açıklama ile şirketin şimdilik böyle bir planı olmadığına bizleri ikna etse de önümüzdeki günlerde bizleri üzecek haberlerin gelmesi kaçınılmaz son gibi görünüyor.

Stadia, Cyberpunk 2077 ve Daha Fazlasıyla Geliyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Aytan

Korku filmlerinde ilk ölen gözlüklü arkadaş...