Netflix 12 Haziran’da One Piece’i Yayınlama Başlıyor!

Netflix, Çarşamba günü Twitter’da One Piece animesinin ilk 2 arkını yayınlamaya başlayacağını duyurdu.  The East Blue ve Alabasta arklarını yayınlayacağını bildiren firma 12 Haziran’da Birleşik Devletler, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yayına girecek. Bu paylaşımla birlikte Netflix, animenin ilk 130 bölümünün çoğunu içinde barındıran 1 dakikalık bir ön gösterim videosu da paylaştı.

Eiichiro Oda‘nın orijinal eseri olan One Piece, diğer bir çok korsan gibi efsanevi korsan Gol D. Roger tarafından geride bırakılan, “One Piece” isimli hazinede hak iddia etmenin hayalini kuran Monkey D. Luffy ve onun korsan tayfasını konu alıyor.  Kendine bir gemi ve tayfa edinen Luffy, Grand Line’ın derin sularında hazineyi ararken bir çok düşman korsanlarla ve donanmanın askerleriyle karşı karşıya gelir.

2020 senesinde bir çok animede karşımıza çıktığı gibi gündemdeki korona virüsünün (COVID-19) yaygınlığının sebebiyle anime 930. ve sonraki bölümleri geciktiriyor. 930. bölümün 26 Nisan’da yayınlanması planlandı, ancak anime yayını bunun yerine 892. bölümü (Wano arkının ilk bölümü) yeniden yayınlayacak. Personel daha sonra 930. bölümün ne zaman yayınlanacağını açıklayacak.

One Piece animesi geçtiğimiz Temmuz ayında Wano arkına giriş yaptı.

Funimation, Crunchyroll ve Hulu‘da Kuzey Amerika’da animeyi yayınlamayı sürdürüyor.

One Piece

Funimation, 9 Haziran’da şirketin İngilizce dublajının geri dönüşünü işaret eden “Sezon 10 Voyage 1” DVD’sini gönderecek. Dublaj “Punk Hazard” hikaye arkının başlangıcı olan 575. bölüm ile devam ediyor.  Funimation 2018 yılında İngilizce dublajlı 574 bölüm yayınladı.

Netflix, manga uyarlamasının özel bir Hollywood Live-action versiyonunu yayınlayacak. Şovun ilk sezonunda on bölüm olacak ve Eiichiro Oda baş yapımcı olarak görev yapacak.

Yapımcı Marty Adelstein (Prison Break, Teen Wolf) ve  ITV Studios arasındaki bir ortaklık olan Tomorrow Studios, Live-action serisini üstleniyor. Şovun yazarı Matt Owens (Luke Cage, Agents of S.H.I.E.L.D). Baş yapımcılar ise Steven Maeda ve Becky Clements olarak belirlenmiş durumda.

Adelstein 2017 yılında Jump Festa‘da gösterilen bir video mesajında, manganın Live-action Hollywood  uyarlamasının East Blue arkı ile başlayacağını ve “oradan genişleyeceğini” söyledi. Adelstein ayrıca Eiichiro Oda ile bizzat görüştükten sonra “gerçek bir One Piece” yaratmayı vaat ettiğini de belirtti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!