NCSoft Unreal Engine 4'ün lisansını aldı!

Son Güncelleme Tarihi:

Lineage, Aion, Blade and Soul gibi MMO tarzının devleriyle birlikte özellikle Asya’da isminden sıkça söz ettirmeyi başaran NCSoft, Epic Games ile olan anlaşmalarına devam ediyor. Bugün yapılan açıklamayla bu anlaşmalara bir yenisini daha eklenmiş oldu. NCSoft, Unreal Engine 4’ün lisansını satın aldı!

NCSoft’un çalışmalarına bakıldığında Unreal Engine kullanımı neredeyse her zaman vardı. Daha önce Unreal Engine 2 ile Lineage II, Unreal Engine 3 ile de Blade and Soul’u geliştiren NCsoft, ilerleyen dönemde de Epic Games’in oyun moturunu kullanacak. Bu yeni nesil oyun motoruyla hangi projelerde kullanılacağını henüz bilmiyoruz. Fakat eski oyun motorlarının kullanımına benzer bir hareket beklediğimiz için, Unreal Engine 4 muhtemelen yeni bir MMO için kullanılacak. Hatta bu durum kesin bile denebilir.
Epic Games bugün yaptığı basın açıklamasında, başarılı DVO geliştiricisi ve yayıncısı NCsoft ile Unreal Engine 4 lisansı konusunda her türlü anlaşmaya varıldığını açıklamıştı. NCSoft ürünler departmanı müdürü James Bae, yaptığı basın açıklamasında konuyla ilgili olarak şu sözleri sarf etti: “Unreal Engine 4 motoru, beklentilerimizin de üzerinde etkili ve yüksek performanslı bir motor olmasıyla bizi adeta büyüledi. En iyi oyunumuzu, Unreal Engine üzerine olan uzmanlığımız ve sanat eseri olarak gördüğümüz Unreal Engine 4 araçlarıyla yapmak istiyoruz.”
Bu sevindirici gelişmenin ardından gelen bu sözler bizi adeta mest etti. Unreal Engine 4 kullanılarak yapılacak projeleri sabırsızlıkla bekliyoruz!
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!