My Hero Academia 5. Sezon Onayını Aldı!

My Hero Academia animesinin 88. bölümünün sonu, (4. sezon 25. bölüm) animenin 5. sezonunun da yayınlanacağının habercisi oldu. Cumartesi günü yayınlanan bölüm 4. sezonda yer alan son bölümdü. Yeni sezonla ilgili merak uyandıran durum ise aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere Deku’nun “yeni bir şey uyanıyor” gibisinden kurduğu cümle. Henüz bu konu hakkında pek bilgi sahibi olmasak da animenin popülerliği göz önünde bulundurulduğunda burada bahsedilen bu ufak cümlenin bile insanlar üzerinde büyük merak uyandıracağı kesin. Karakterimizin ne hakkında konuştuğunu ise yeni çıkacak sezonda veya yakın zamanda çıkacak olursa daha detaylı bir fragmandan öğrenmek mümkün.

4. sezon 12 Ekim’de Japonya’da başladı. Animenin popüleritesi çok yüksek olduğu için anime Japonya’da  yayınlanmaya başladığı an Funimation, Hulu ve Crunchyroll, yeni sezonun yayınını yaptı. Sezonun ilk prömiyeri 9 Kasım’da Toonami‘de gösterildi. Sezon toplam 25  bölüme sahipti ve bu sezonda anlatılan hikayeler, genel animedeki 64 – 88 aralığındaki bölümleri içeriyordu. Bahsi geçen sezondaki Ark’lar ikiye bölünmüş bir şekilde karşımıza çıktı. İlk Ark, seyir dozu oldukça yüksek bol aksiyonlu bir Ark’tı. Farklı bir çok kahramanın ortaya çıkışı ve onları iş üzerinde görme imkanımız oldu. 2. sezon ise ilkine nazaran aksiyon oranı daha düşük fakat eğlenceli bir izlenim sunuyordu.

Dördüncü sezonun ilk yarısı, manganın 14. ciltte başlayan Inter Ark’ını yani henüz okumakta olan öğrencilerin profesyonel kahramanların yanında geçirdiği stajyerlik zamanlarını kapsıyor. 25 Ocak’ta seyirciyle buluşan Sezonun ikinci yarısı ise manganın 19. cildinde başlayan biraz daha aksiyonun az eğlenceli sahnelerin çok olduğu Okul Festivali Ark’ına odaklanıyor.

Animenin 13 bölümlük ilk sezonu Nisan 2016’da başladı. İlk sezonundan itibaren müthiş bir kitleyi arkasına alan seri hızını hiç kesmeden Nisan 2017’de 25 bölümlük 2. sezonu çıkardı. Aynı şekilde Nisan 2018’de de 3. sezon yayınlandı ve artık tamamen ünlü olan seri 2. sezondan itibaren tüm seri 25 bölüm olarak çıkmaya başladı.

Manga’nın orijinal yaratıcısı Kohei Horikoshi, Temmuz 2014’te Shueisha‘nın Weekly Shounen Jump dergisinde serisini başlattı. Viz Media, mangayı dijital olarak ve Kuzey Amerika’da İngilizce olarak yayınladı. Shueisha’nın Manga Plus servisi de aynı zamanda dijital ortamda mangayı İngilizce olarak yayınlıyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!