MSI 2018’de Yarı Finale Yükselen Takımlar Belli Oldu

MSI 2018’de bugün oynanan son karşılaşmalar ile birlikte yarı finale adını yazdıran takımlar belli oldu. Heyecanlı karşılaşmalara ve bir çok sürprize sahne olan ana grup aşamasında ilk dört hedefini grup sonuncusu olan Evos Esport’a karşı mağlup olarak riske atan EU LCS temsilcisi FNATIC, Team Liquid ile tiebreak karşılaşmasına çıkmak zorunda kalsa da buradan galibiyetle ayrılarak adını yarı finale yazdırdı.

ROYAL NEVER GIVE UP GRUP LİDERİ

Ana grup maçlarına hızlı başlayan Flash Wolves 6-0’lık serinin ardından düşüşe geçerek bu serinin üzerine sadece bir galibiyet koyabildi ve liderliği, liderlik maçından mağlubiyet ile ayrılarak Royal Never Give Up’a bıraktı ve ikinci sırada kaldı. Kore temsilcisi KING-ZONE DragonX ise inişli çıkışlı grafiğinin ardından üçüncü sıradan yarı finallere kalmaya hak kazandı. Bir çok sürprize imza atan Fnatic, Flash Wolves’ın 6-0’lık serisine son veren takım olsa da son maçta Evos Esport mağlubiyeti ile ilk dört şansını tiebreaklara bıraktı. Tiebreaklar sonucunda hayal kırıklığı yaratan NA LCS temsilcisi Team Liquid’i geçmeyi bildi ve son yarı finalist olarak adını bu aşamaya yazdırdı.

Grup sıralaması şöyle oldu;

 Royal Never Give Up
Flash Wolves
KING-ZONE DragonX
Fnatic
Team Liquid
Evos Esports

Bu sıralamanın ardından yarı finalde karşılacaklar ise şöyle;

MSI 2018 YARI FİNAL VE FİNAL AŞAMASI

ÖDÜLLER

MSI 2018 Şampiyonu para ödülü payının %38,5’lik dilimine sahip olacak. MSI 2018 ödül havuzu, 250 bin dolarlık taban ödülle başlıyor, üzerine Yenilmez Varus-Totem görünümü satışlarının %25’lik dilimi de eklenince en az 1 milyon dolar üzeri bir para havuzuna dönüşmekte.

Bu ödül havuzundan pay alacaklar ise şöyle;

Şampiyon: %38,5
2.: %19,5
3. ve 4.: Her birine %9,75
5. ve 6.: Her birine %5
7. ve 8.: Her birine %2,5
9. ve 10.: Her birine %1,5
11. ve 12.: Her birine %1,25
13. ve 14.: Her birine %1

Ayrıca 1 Mayıs 2018 ve 21 Mayıs 2018 arası satın alınan MSI takım ifadeleri gelirinin %30‘u o takıma aktarılacak.

2 Milyon Dolar Ödüllü PUBG Global Invitational 2018’e Katılacak Şampiyon Volkswagen Arena’da Belirlenecek!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Gökhan Uzun

Oyunu, oynamayı ve hakkında yazmayı sever.