MSI 2018 Ana Lig Aşamasına Kalan Son Takım Belli Oldu

Bugün gerçekleşen Flash Wolves-Gambit Gaming MSI 2018 ana lige kalma eleme müsabakası ile bu aşamaya kalan son takım favori olarak gösterilen Flash Wolves oldu.

Beklenen Oldu

Favori olarak gösterilen LMS temsilcisi Flash Wolves rakibi karşısında ilk maça hızlı başladı. Ormancıları Moojin‘in Kha’Zix performansı erken oyunda Flash Wolves‘i öne taşırken diğer koridorların da güçlenmesini sağladı. Gambit Gaming ilk aşamalarda cevap verememiş olsa da ilk baronu alarak rakibinin oyun hakimiyetini kırmaya çalıştı fakat baron güçlendirmesiyle istediğini alamayan Gambit, aldığı yanlış kararlar neticesinde oyunun hakimiyetini tekrar Flash Wolves‘e kaptırdı. Yanlış bir kararla ormancıları Diamondprox‘un çarpı olmadığı halde barona başlamaları sonun başlangıcı oldu. Başarılı performansı ile göz dolduran Moojin baronu Gambit Gaming‘in ellerinden çalarak takımını zafere taşımış oldu 1-0.

Flash Wolves ikinci maça da hızlı başladı, Moojin‘in ve orta koridor oyuncuları Maple‘ın Trundle-Swain oyunları Gambit‘in orta koridor oyuncusu Kira‘yı oldukça geri düşürdü. Kira’nın oyundan düşmesi ve Maple’ın elinde Swain’in aşırı güçlenmesi ile birlikte diğer koridorlarda oyuna fazla tutunamadı 2-0.

Moral olarak oyundan kopan Gambit Gaming üçüncü maçta da varlık gösteremedi. İlk iki maçın verdiği güvenle Flash Wolves durumu 3-0’a getirerek adını MSI 2018 lig aşaması olan bir sonraki gruba 6’ıncı takım olarak yazdırdı.

Bu sonuç ile birlikte MSI 2018 lig aşaması grubu şöyle oluştu;

– EVOS ESPORT (VCS)
– FLASH WOLVES (LMS)
– FNATIC (EU LCS)
– KING-ZONE DRAGONX (LCK)
– ROYAL NEVER GIVE UP (LPL)
– TEAM LIQUİD (NA LCS)

MSI 2018 lig aşaması grup maçları 11 Mayıs Cuma günü EU LCS temsilcisi FNATIC ile LPL temsilcisi Royal Never Give Up maçı ile başlayacak.

Riot Games’e 2017 Dünya Şampiyonası İçin Ödül Verildi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!