MSI 2017 Şampiyonu SK Telecom T1!

Son Güncelleme Tarihi:

Maceranın sonuna geldik. 28 Nisan’dan beri devam eden macerada mutlu sona ulaşan takım SK Telecom T1 oldu. Final serisini 3-1 kazanan SKT T1 kupanın sahibi oldu. Ön elemelerden bu yana büyük mücadelelere konu olan MSI 2017’de temsilcimiz SuperMassive de grup aşamasına çok yaklaşmıştı.

Turnuva boyunca sadece 3 maç kaybederek şampiyon olan SKT T1’ın ünlü orta koridor oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok kötü bir sezon geçirmesine rağmen MSI’da neden dünyanın en iyi oyuncusu olarak tanındığını tekrar gösterdi.

Final serisinin ilk skorunu, G2 orta koridor oyuncusu PerkZ rakibi Faker’a karşı aldı ve seriyi güzel bir skorla başlattı. Devamında Faker’a odaklanmaya devam ederek dakika 13’de 4 kere ölmesine sebep oldular. Bu kötü başlangıca rağmen oyundan düşmeyen ve oyunun kontrolünü ele alan SKT, maçı 39. dakikada bitirdi. İlk maçta neden ona karşı Lee Sin yasaklandığını bir kez daha gösteren Peanut, maçı 9/0/6 gibi mükemmel bir performansla bitirerek takımının maçı kazanmasında başrolü oynadı.

2. maça da güzel oyunuyla önde başlayan G2 iki bin altın farkı açmayı başardı. Devamında skor verse ve skorda geriye düşmeye devam etse de maç boyunca altın farkını üç bin altının altına düşürmemeyi başardılar. Gangplank oynayan Expect’in önderliğinde maç boyunca üstünlüğünü devam ettiren ve 31. dakikada oyunu bitiren G2 Esports seriyi 1-1’e getirdi ve bu seride kendilerinin de olduğunu rakibine gösterdi.

Sonraki iki maçı ise fazla zorlanmadan kazanan SKT, büyük ödülün sahibi oldu. Kendilerini kutluyoruz ve Dünya Şampiyonasını iple çekiyoruz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=YYiwaC53Lw8?ecver=1]

 

1907 FB’DE KORELİ FURYASI DEVAM EDİYOR

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!