Mortal Kombat 11’e Sürpriz Bir Karakter Gelebilir!

Efsane dövüş oyunu serisi Mortal Kombat serisinin son oyunu olan Mortal Kombat 11, geçtiğimiz nisan ayında çıkışını yapmıştı. Yepyeni grafikleri ve dövüş sistemindeki değişimlerinin yanı sıra, karakter havuzunun da çok beğenildiği bu oyunda DLC karakterleri de gözükmeye başlamıştı. Shang Tsung ile başlayan ve Nightwolf, Sindel, Joker, Terminatör ile devam eden DLC karakterlerinin en son yayınlanan karakteri de Spawn olmuştu. Ancak Warner Brothers tarafından gönderilen bir e-posta, işleri karıştırdı.

Bu e-postada, Spawn’ın satın alınabileceği yönünde bir bilgilendirme içeriği söz konusuydu. Aşağı doğru inildiğinde de klasik lisans bildirimlerini görmek mümkün. Lisans bildirimlerinin arasında ise oldukça ilginç bir lisans bildirimi var. Evil Dead serisindeki Ash Williams karakteri de bu bildirimlerin arasında yer alıyor. Ancak Evil Dead serisinden ziyade Army Of Darkness olarak belirtilen bir lisans bildirimi söz konusu. Her ne kadar Evil Dead serisinin üçüncü filmi olarak geçmese de Army Of Darkness filminin seriye bir devam filmi olduğunu söylemek mümkün. Filmde Ash Williams zamanda geriye gitmişti.

Fakat Bruce Campbell, Ash Williams’ı oynayan oyuncu, şöyle bir tweet atmış ve hayranlarını üzmüştü:

Yine de bu tarz reddedişlerin çok sık görüldüğünü biliyoruz. Birçok kişi daha önceden DLC dedikodularını yalanlamış fakat çoğu yalanlamalar daha sonradan boş çıkmıştı. Ayrıca Army Of Darkness’dan lisans alınmasının bir sebebi daha olabilir. Evil Dead serisinin dışından bir transferin yapılmasının istenmesi de olabilir. Bunun yanı sıra daha önceden veri madenciliği yaparak Mortal Kombat oyunları hakkında önemli bilgiler sızdıran bir kullanıcı da şöyle bir tweet atarak hayranları tekrardan ümitlendirdi:

Bu kullanıcıya göre, Ash’in yanı sıra Fujin’in ve Sheeva’nın da isimleri şu an oyunun dosyalarında geçiyor. Sheeva zaten hikaye modunda yer almaktaydı. Fujin ve Ash karakterleri ise hikaye modunda yer almıyor. Bundan yola çıkarak ikinci DLC paketinde gelecek karakterlerin yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığını söyleyebiliriz.

Bu kullanıcı aynı zamanda Mortal Kombat 11 hakkında düzenli tweetler atmaya devam ediyor. Kendisi aynı zamanda Cyrax ve Sektor karakterlerinin oynanabilir olması ihtimalinin de yok olduğunu çünkü kendileri ile ilgili bazı verilerin oyundan silindiğini söyledi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.