Fluxr, Tencent Ve PUBG İle Anlaştı!

Live.me isimli mobil uygulama geliştirici şirket Fulxr isim mobil yayın platformunu duyurmuştu. Fluxr, mobil espor endüstrisini Çin ve Güneydoğu Asya dışına taşımak ve yaygınlaştırmak amacı ile Tencent ve PUBG ile ortaklık kurdu.

PUBG Mobil Turnuvaları Fluxr Üzerinden Yayımlanacak

PC ve konsol oyunlarını da destekleyecek olan Fluxr’un odak noktası mobil oyunlar olacak. Şirket Amerika Birleşik Devletleri ve Güneydoğu Asya üzerindeki online ve offline turnuvalara ev sahipli yaparak hem mobil esporu yaygınlaştırmak hem de kendine ait bir lig kurmak için ileriye dönük çalışacak.

Bu çalışmalarını Tencent ve PUBG ile ortak olarak yürütüleceğini açıklayan Live.me CEO’su Yuki He bu konu hakkında şunları söyledi:

“Dünya çapında oyun severlere ulaşmak için yeni bir alan olan mobil espor endüstrisi battle royale tarzı oyunları yoğunlaşmış durumda. Kurduğumuz ortaklığın amacı battle royale tarzı mobil oyunlarda online veya offline turnuvalar düzenleyerek yeni heyecanlar yaratmak. Mobil oyun endüstrisinde en büyük başarıların sahibi Tencent ve PUBG bu alanda en yenilikçi şirketler. Mobil oyunlara canlı yayın akışı sağlarken hedefimiz yeni mobil oyuncular kazandırmak ve mevcut oyuncuların takdirini toplamak bunu sağlamak noktasında Tencent kilit rol oynayacak.”

PUBG Mobil

Mobil oyunlar batı ülkelerinde hala yeni yeni espor alanına girmeye başlasa da Çin ve Güneydoğu Asya’da geniş kitlelere sahip. Hali hazırda Tencent’in kendine ait mobil MOBA oyunu olan King of Honor (Uluslararası adıyla Arena of Valor) Çin’de espor organizasyonlarına sahip. Asya Oyunları’nda Arena of Valor ile birlikte Supercell’in Clash Royale oyunu yer alacak. Batı ülkelerinde de yavaş yavaş genişlemeye ve espor alanında turnuvalar düzenlenmeye başlansa da henüz Güneydoğu Asya ve Çin’in çok gerisindeler.

This Is The Police 2 İçin Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Gökhan Uzun

Oyunu, oynamayı ve hakkında yazmayı sever.