Minecraft Ücretsiz Olacak!

Son Güncelleme Tarihi:

Xbox Game Pass sahiplerine müjdeyi veren Minecraft’ın yapımcı ekibi Mojang, Java ve Bedrock versiyonlarının bu abonelik sahiplerine ücretsiz olacağını belirtti.

Minecraft Ücretsiz Olacak!

Xbox Game Pass abonelik servisi gittikçe büyürken pek çok kişi de bu abonelik sayesinde uygun fiyatlara oyun oynama şansına sahip oluyor. Pek çok güzel oyunu bünyesinde barındıran Xbox Game Pass, geçtiğimiz günlerde Minecraft Dungeons oyununu da ücretsiz olarak bünyesinde erişime açmıştı. Bu sefer Minecraft’ın Java ve Bedrock versiyonları da bu aboneliğe dahil edilecek.

Bu haberle birlikte Minecraft’ın 3 farklı versiyonu, aboneliğe dahil edilmiş olacak. Bedrock ve Java sürümleri arası geçiş oldukça kolay olacak. Böylece isteyenler iki farklı versiyonu da deneyimleme şansına sahip olacak. Ancak iki versiyon arası çapraz oynama desteği olmayacak. Daha önceden de bu destek yoktu ve Game Pass ile birlikte bu desteğin gelmesi ümit ediliyordu. Buna rağmen bu açıklama hayal kırıklığı yarattı. Yine de oyunun böylesine uygun bir abonelik fiyatı ile ücretsiz olması, hayranları sevindiren bir gelişme oldu.

Duyurunun yapıldığı tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.