Minecraft PlayStation'a mı geliyor?

Son Güncelleme Tarihi:

Piksellerin ötesinde bir başarının öyküsüdür Minecraft. Bu piksel çılgınlığı karşımıza çıktığı andan beri, ortalığı kasıp kavuruyor. Tabii ki günden güne, Minecraft ile ilgili beklentilerimiz artıyor. Geliştiriciler, bekleyişin mutlu sonla biteceğini belirtmişlerdi. Son olarak Minecraft’in yaratıcısı Mojang’dan Jens Bergensten, PlayStation kullanıcılarını oldukça sevindirecek bir açıklamaya imza attı.

Microsoft ile hala devam etmekte olan bir anlaşmaları olduğunu söyleyen Jens Bergensten, anlaşmanın bitimi sonrasındaki süreci değerlendirdi. Jens Bergensten, bu anlaşma sona erdiğinde; Minecraft’ı, PlayStation’a taşımayı düşüneceklerini söyledi! Oldukça merak edilen diğer bir soruyu da yanıtlayan Jens Bergensten, Minecraft Wii U versiyonunun ise şu an için gerçeği yansıtmadığını ve gerçekleşmesinin oldukça zor olduğunu belirtti.

Minecraft bildiğimiz gibi, şu an için PC,  Xbox 360, Android  iOS versiyonları ile sanal pazarı alt-üst ediyor. Sözleşmenin bitimi ardından PlayStation ve Wii U konsollarında Minecraft’ın yer alması ve  gelişimi ise merak konusu. Merakla bekliyoruz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!