Microsoft Call Of Duty Serisinin Yapımcısını Satın Aldı!

Call Of Duty serisinin geliştiricisi olan ve Candy Crush serisinin yapımcısı King firmasını bünyesinde barındıran Activision Blizzard, Microsoft tarafından satın alındı.

Microsoft Call Of Duty Serisinin Yapımcısını Satın Aldı!

Bünyesinde pek çok şirketi barındıran Microsoft, oyun sektöründeki gücünü arttırmaya devam ediyor. Elder Scrolls ve Fallout oyun serileriyle tanınan Bethesda’yı bünyesine katan Microsoft; bu sefer de Call Of Duty serisi başta olmak üzere Overwatch, Crash Bandicoot, Warcraft ve Candy Crush gibi oyun serilerini bünyesinde barındıran Activision Blizzard firmasını bünyesine kattı. Bu haber, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Activision Blizzard’ı bünyesine katan Microsoft, toplamda 68.7 milyar dolar gibi bir meblağ ödeyecek. Üstelik bu ücret, tek seferde nakit olarak ödenecek!

Bu hamlenin ardından merak edilen detay ise şirketin oyunlarının Game Pass bünyesine dahil edilip edilmeyeceği oldu. Bu konuda da ilerleyen günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor. Fakat Bethesda’nın şu anki oyunlarının Game Pass’te yer almasından yola çıkarak, Blizzard oyunlarının da gelecekte Game Pass bünyesine dahil edilmesi bekleniyor.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.