Microsoft Bir Büyük Şirketi Daha Satın Almak İstiyor!

Activision Blizzard’ı satın alan Microsoft, durmak bilmiyor. Microsoft’un, sektörün büyük şirketlerinden birini daha satın almak istediği ortaya çıktı.

 

Microsoft Bir Büyük Şirketi Daha Satın Almak İstiyor!

Elder Scrolls ve Fallout oyun serileriyle tanınan Bethesda’yı bünyesine katan Microsoft; bu sefer de Call Of Duty serisi başta olmak üzere Overwatch, Crash Bandicoot, Warcraft ve Candy Crush gibi oyun serilerini bünyesinde barındıran Activision Blizzard firmasını bünyesine kattı. Sektörde büyük yankı uyandıran bu gelişmelerin ardından, Microsoft’un bir sürpriz gelişmeyi daha hayata geçirmeyi planladığı öğrenildi. Bloomberg cephesinden gelen habere göre Microsoft’un yeni hedefi Ubisoft oldu.

Herhangi bir açıklama, iki tarafdan da gelmedi. Microsoft veya Ubisoft’tan bir onaylama gelmedi fakat bir yalanlama da yapılmadı. Kesin olmasa da ünlü yayın organı Bloomberg tarafından atılan iddiaya göre Microsoft, Ubisoft ile görüşmelere başladı. Ubisoft cephesi de, günler önce sektördeki fırsatları değerlendirmeye çalıştıklarını belirtti. Şirketin üstü kapalı bir şekilde bu fırsatlardan birisinin Microsoft bünyesine katılmak olduğu mesajını verdiği de düşünülüyor. Ubisoft’un hisselerinin son dönemde düşüş yaşadığı göz önüne alınırsa, bu görüşmelere Ubisoft’un sıcak bakacağı tahmin ediliyor.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.