Microsoft, Bing Sohbet’te Artık Resimlerle Aramalar Yapabilirsiniz!

Microsoft, yapay zekasını ve Bing Sohbet’i geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Son güncellemelerle birlikte, uzun bir test sürecinin ardından görsel arama özelliğini Bing Sohbet kullanıcılarına sunuyor.

Bir süre önce Microsoft, Bing Sohbet’e görsel arama özelliğini eklemeye başlamıştı ve bu özelliği küçük bir kullanıcı grubuyla test ediyordu. Bu yeni özellik, kullanıcıların bir metin istemi gönderdiklerinde görsel içerik hakkında bilgi almalarını sağlıyor. Şimdi ise görsel arama özelliği tüm Bing Sohbet kullanıcıları için kullanıma açıldı.

Microsoft Inspire 2023 etkinliğinin bir parçası olarak, şirket Görsel Arama özelliğinin artık tüm Bing Sohbet kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini duyurdu. Bu özellik, Bing Sohbet’in temelini oluşturan OpenAI’nın GPT-4 modelini kullanıyor. Görsel Arama, kullanıcılara resimleri yükleme ve bu resimlerle ilgili içeriği arama imkanı sunuyor. Bu özellik mobil kullanıcılar için de kullanılabilir durumda.

Microsoft, Bing Sohbet'te Artık Resimlerle Aramalar Yapabilirsiniz!

Görsel Arama özelliği sayesinde kullanıcılar, resimlerle ilgili soruları sormak için Bing’e başvurabilir. Örneğin, aç olan bir kullanıcı buzdolabındaki yiyeceklerin fotoğrafını çekerek Bing’den yemek fikirleri alabilir. Ayrıca kullanıcılar, el yazısı veya başka bir yerden aldıkları bir resimle ilgili bilgi almak veya o resme göre ilgili kodları oluşturmasını isteyebilir.

Microsoft, aynı zamanda Bing Sohbet’in Edge dışındaki tarayıcılarda da kullanılabilmesi için testler yürütüyor. Şirket, önceki sohbetleri hatırlama, sohbetleri seslendirme ve yanıtları sabitleme gibi diğer özellikler üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Bing Sohbet’in bu yeni görsel arama özelliği kullanıcıların dijital deneyimini daha da zenginleştiriyor ve yapay zekanın sunduğu potansiyeli gösteriyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.