Michael Patcher'dan yeni nesle bakış

Son Güncelleme Tarihi:

Michael Patcher gerek oyun eleştirileri, gerek öngörüleri, gerek ise çokça okunan the New York Timesthe Los Angeles Times ve the Wall Street Journal gazetelerinde yayımlanan yazıları ile tanınan birisi. Wedbush Securities için yaptığı çalışmalarla oyuncu kitlesini adeta ikiye bölen, çok konuşan, çok konuşulan isim Michael Patcher’dan iddialı sözler duymaya alışığız. Bazı oyuncuların nefret etmesine rağmen popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeyen ünlü analist Michael Patcher, oyun dünyasının gündemindeki haberleri değerlendirmeye devam ediyor. Bu kez konusu da şu:”Yeni nesil konsolların ilerleyen dönemdeki başarıları”.

Mikrofondaki isim, Michael Patcher. İşte Michael Patcher ve yeni nesil konsolları için öngördüğü satış rakamları!

 

Michael Patcher keskin yorumlarından birisinde bulunurken

Michael Patcher’a göre yeni nesil konsollar, PlayStation 4 ve Xbox 720 muhtemelen 85-95 milyon civarında satacaklar.  Görünen o ki, Michael Patcher önümüzdeki zamanlarla buluşacağımız konsollardan pek de fazla bir şey beklemiyor. Tabii ki verdiği rakam hiç de küçümsenecek gibi değil; fakat bu 2 dev firmanın hedefleri bunun çok daha ötesinde. PlayStation için bakacak olursak, şu ana kadarki en başarılı ürün olan  PlayStation 2 idi. Hatırlanacağı üzere Playstation 2, 150 milyonluk satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.

Nintendo hayranlarını kızdıran bu açıklamayı kimse unutmadı.

Diğer taraftan Wii U’nun, PS3 ve Xbox 360’tan çok farkının olmadığını belirten Michael Patcher’a göre bu konsol 30 ila 50 milyon arasında satacak.  Tabii ki bunlar sadece öngörü. Her ne kadar oyun dünyasının önemli eleştirmenlerinden olsa da,  Michael Patcher’ın verdiği bu rakamlar önceden 3DS, DS ve Wii için de yapılmıştı. Fakat sonrasında Nintendo çok üstün bir satış grafiği yakalayarak bu tahminlerin gerçeği çok da yansıtmayacağını göstermişti.

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!