METUCON 2017 Norse, Kuzey Rüzgarlarını Ankara’ya Getirdi

Son Güncelleme Tarihi:

ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu tarafından her sene ayrı bir konsept ile düzenlenen METUCON, bu sene de katılımcılarına harika iki gün yaşattı. Biz de oradaydık ve kaçıranlar için bu yazıyı yazdık.

İlk gün bizi kelimenin gerçek anlamıyla soğuk bir sürpriz karşıladı. Cumartesi günü hava sıcaklığı bir anda 10-15 derece düştü. Etkinliğin teması Norse olduğu için midir bilinmez ama pazar günü kar bile yağdı, tarih ise 23 Nisan’dı…

Tekrardan cumartesi gününe dönecek olursak, etkinliğe her zamanki gibi yoğun bir ilginin olduğu daha öğle vakti olmadan ortaya çıkmıştı. Etkinlik alanını, yani ODTÜ yemekhanesini dolduran yüzlerce kişi vardı. FRP, LARP ve kutu oyunları ile eğlenceli saatler geçiren katılımcılar, stantlardan beğendikleri binbir çeşit ürünü almayı ihmal etmedi. Aynı zamanda ODTÜ E-Spor Topluluğu’nun düzenlediği CS:GO, WoW ve Blizzard onaylı Hearthstone turnuvalarına da ilgi büyüktü.

Cumartesi akşamı katılımcıları geleneksel kostümlü parti bekliyordu. Route’da gerçekleşen partide hareketli saatler yaşandı ve kostümlü yarışmanın birincisine eşsiz işçiliğe sahip bir balta hediye edildi.

Pazar günü ise etkinlik biraz daha geç başladı. Hem bir önceki geceki parti yorgunluğu hem de olumsuz hava şartları bu durumun sebeplerindendi. Cumartesi gününe benzer bir şekilde katılımcılar oyunlar ile eğlenirken LoL turnuvasının finali gerçekleştirildi.

ODTÜ BKFT’nin büyük emekleriyle hazırlanan METUCON 2017 Norse katılımcılarına çok keyifli anlar yaşattı. Seneye görüşmek üzere…

Bizim için bu yazıyı hazırlayan dostumuz Tahir Buğra Tüzün’e çok teşekkürler…

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!