Metucon 2015’in Ardından

Son Güncelleme Tarihi:

25 ve 26 Nisan tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilim Kurgu ve Fantezi Topluluğu bizi 19. Metucon etkinliğinde ağırladılar. Gerek Bilim Kurgu Topluluğu, gerek diğer illerden gelen katılımcılar Metucon’un ne kadar güzel bir etkinlik olduğunu bizlere tekrar hatırlattılar. Orta çağ temasında gerçekleşen Metucon’da ortamda mancınıklar, kılıçlar, tolgalar ve pelerinli arkadaşlar vardı…

METUCON

METUCON

Metucon’da neler vardı?

FRP Masaları: Çeşitli diyarlarda ehil olan oyun yöneticileri sevdikleri diyarlarla hünerlerini sergileyerek katılımcılara hem ter döktürdüler hem de onları eğlendiler.

metucon-4

FRP Masaları

Canlı Oyunlar: Bu Metucon’da iki tane canlı oyun gerçekleşti ve oynayan arkadaşlar tecrübelerini keyifli bir şekilde anlattılar.

Kitap Stantları: Önünden her geçtiğimde kitap standının önü kalabalıktı, fantezi ve bilim kurgu edebiyatlarına dahil Türkçeleşmiş örnekleri bu stantta görülebiliyordu.

Kostümlü Parti: Noxus Bar bu sene de kapılarını metucon sevenlere açtı, ortam oldukça eğlenceliydi, kostümlü partinin birinciliğini Diablo III Crusader kostümü ile Nalan Tarhan kazandı.

Bilgisayar Oyunu Tanıtımları: Mount & Blade, Counter Strike: Global Offensive, Heartstone, Mortal Kombat ve League of Legends tanıtımları yapılan büyük ekranın önünde yüzlerce kişiyi görmek mümkündü. Takip eden insanlar oldukça eğleniyorlardı. E-spor turnuvalarının finalleri gerçekleşti ve kıran kırana mücadeleler oldu.

Kutu Oyunları: Aralarında Munchkin, Ticket to Ride, Dracon ve Citadels’de olan oldukça fazla kutu oyunu vardı belki de etkinliğin en eğlenceli kısmı buydu ve katılımcıların eğlendikleri her hallerinden belliydi.

metucon-2

Kutu Oyunları

Turnuvalar: Pegasus Oyuncağın sponsorluğunu üstlendiği  Magic the Gathering turnuvası kıran kırana geçti. Çok iyi oyuncuların katıldığı bu turnuvada Pegasus Oyuncak katılımcılara çok büyük ödüller sundu.

Ürün Stantları: Başlıcalarını Leprikonfigure ve Pegasus Oyuncak diyebileceğim stantlar arasında bir Türk girişimciliği ürünü olan Lifestones’da cidden göze çarpıyordu.

Pegasus Oyuncak

Pegasus Oyuncak

Minyatür Boyama: Warhammer Minyatürlerinin boyandığı standın da sponsoru Pegasus Oyuncaktı. Katılımcılar diledikleri gibi buradaki minyatürleri boyadılar.

Kısacası bir Metucon’u daha arkamızda bırakırken bir sonrakini iple çekmeye başladık. Eklemeden geçemeyeceğim Çatı her zamanki gibi muhteşemdi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Halil Karabulut

Ya online olursun, ya da yok olursun!