Metro 2033 Film Olarak Geliyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Aslında kitaptan uyarlanmış olan popüler video oyunu Metro 2033 film olma yolunda. Hazırlıkları yapılan filmin gelecek yıl çekimlerine başlanması planlanıyor.

metro 2033 filmi

Belki de evren Uncharted filminin kötü karmasını telafi etmenin bir yolunu bulmuştur -beşinci yönetmenini kaybetti-, kim bilir? Bugün Rus medya holding şirketi Gazprom Media, Metro 2033 film uyarlaması üzerinde çalıştığını açıkladı. Gazprom, 2020’de filmin çekimlerine başlamayı planlıyor. Filmin, Rus prömiyerinin ise 1 Ocak 2022’de yapılacağı açıklandı.

Dmitry Glukhovsky Metro 2033 film projesi için heyecanlı

Metro 2033 filminin uluslararası olarak ne zaman gösterime gireceği belli değil. Ancak Metro video oyunlarının ve romanlarının dünya çapındaki başarısı göz önüne alındığında, filmin yurtdışına kesinlikle çıkacağı düşünülüyor. Yapımcı Valery Fedorovich, Metro 2033’ün büyük bir üne sahip olduğunu, bilim kurgu hayranları ve oyunseverler tarafından beğenilmiş inanılmaz bir seri olduğunu söyledi. Ayrıca, Gazprom Media olarak bu projenin gerçekleştirilmesi, hayallerinin gerçekleştirilmesi olacağını, bugüne kadar geliştirdikleri en iddialı ve yüksek bütçeli film olacağını da belirtti. Son olarak Valery Fedorovich, Gazprom Media olarak, Metro 2033 için daha önce görülmemiş bir yatırım yapacaklarını ve hem prodüksiyonuna hem de tanıtımına büyük önem vereceklerini de belirtti.

metro last light

Metro yazarı Dmitry Glukhovsky -ayrıca yakın zamanda Metro oyunlarında bir sonraki bölümü yazdığını doğruladı– 10 yıldan fazla bir süreden sonra, film teklifi kabul etmekten mutluluk duyduğunu söyledi. “Rusya’da, bu kitabın ekran uyarlamasını iyi yapabilecek hiçbir üretici görmedim” dedi. “Sadece imkansız görünüyordu. Ama şimdi nihayet Metro’yu emanet edebileceğim bir ekiple tanıştım. Hedeflerimiz benzerdi: dünya standartlarında gişe rekorları kıran üçlemeyi okuyanlar ve gönülden bilenleri bile şaşkına çevirmek! Onları hayal kırıklığına uğratmamak için, filmin yaratıcı yapımcısı olmaya ve hem tavsiyem hem de eylemimle, yaratmaya yardım etmeye hazırım.” diye de ekledi.

Metro 2033, ulusun modern sanatsal kimliğinin bir parçası olduğu için Gazprom ve Glukhovsky’nin Metro 2033 filmine özel ilgi göstereceği konusunda hiç şüphe yok. Sizin film hakkındaki görüşleriniz neler?

Metro serisinden habersizseniz, buradan oyunun steam sayfasına gidebilirsiniz.

Epic Games Store Özel Oyunu Hades, Steam’e Geliyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!