Metal Gear Solid: Ground Zeroes hakkında yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı

Hideo Kojima, kendi imzasını taşıyacak yeni oyunu Metal Gear Solid: Ground Zeroes hakkında yepyeni açıklamalarda bulundu.

Sürpriz bir şekilde ilk kez PAX Prime etkinliğinde karşımıza yeni oyunu MGS: Ground Zeroes ile çıkan Kojima, etkinlik sırasında “açık dünya” yapısına sahip olacağını duyurduğu Ground Zeroes’ta, bu sefer yükleme ekranlarının da yer alacağını belirtti.

Böylece her ne kadar yeni Metal Gear Solid açık bir dünyada geçecek olsa da, bu dünyanın belli bölümleri arasında geçiş yaparken karşımıza yükleme ekranlarının çıkacağı da kesinlik kazanmış oldu.

Bunun yanı sıra oyunda gece ve gündüz sisteminin de aktif olarak işleyeceğini dile getiren Kojima, bu sistemin oyunu direkt olarak etkileyeceğinin altını çizerken, oyunun belli bir bölümünü gündüz veya gece oynamanın birbirinden alakasız farklı atmosferlere ve sonuçlara gebe olabileceğinin üzerinde durdu.

Ayrıca Kojima, bu kritik gece ve gündüz farkının, oyuncuları oyunu bir kere da farklı bir saat dilimiyle oynamaya itebileceğini dile getirdi.

FOX Engine ile hazırlanan MGS: Ground Zeroes’ın 2013 yılı içerisinde bu jenerasyon için piyasada olması bekleniyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!