Matrak NFT Games Oyun Sektöründe Ses Getirmeye Hazırlanıyor!

Yerli bir girişim olan Matrak NFT Games, “Oynadıkça-Kazan” iş modeli ile oyun sektöründe ses getirmeye hazırlanıyor!

Matrak Games Oyun Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor!

Son dönemde oldukça yaygın olan NFT kelimesini mutlaka duymuşsunuzdur. Blokzincir teknolojisi kullanılarak benzersiz ve taklit edilmesi mümkün olmayan dijital objeler olarak bilinen NFT, teknoloji sektöründe yoğun bir ses getirdi. Uzun süre gündemde kalan ve kalmaya da devam edecek olan NFT’lerin oyun sektöründe de yaygınlaşmaya başladığını söyleyebiliriz. Son 1 senedir de oyun sektöründe kullanılan NFT’ler, artık yeni para kazanma odaklı iş modellerinin de türemesini sağlıyor.

Matrak Games, bu iş modelini benimseyerek oyun sektöründe geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen bir yerli girişim olarak sektöre katıldı. Kripto teknolojileri kullanılarak oyunlaştırmanın oldukça yaygınlaştığı bu dönemde, Matrak Games’in oyunları kullanarak da kitlelere finansal okuryazarlığı öğretme hedefi var. Şirketin “Oynadıkça-Kazan” iş modeli ile oyun sektöründe, oyunculara “kazan-kaybetme” anlayışının benimsendiği bir para kazanma yöntemi sunarak fark yaratmak istemesi de oldukça dikkat çekti. NFT objeler de Matrak Games’in odağı olacak. 180 milyar dolar gibi oldukça büyük bir hacime ulaşan oyun sektöründeki potansiyel kullanılarak kullanıcıların finansal okuryazarlık düzeyinin arttırılması hedefleniyor.

Şirket şu anda yurtdışı da dahil olmak üzere bazı firmalar ile ortak çalışmalar yürütüyor. 5 tane oyun stüdyosu ile beraber çalışan Matrak NFT Games; casualhyper-casual ve hybrid-casual projeler üreten stüdyolar ile partnerlik yapıyor. Yeni görüşmeler de devam etmekte ve şirketin operasyonlarını iyice büyüteceği tahmin ediliyor. 

Matrak NFT Games CEO’su Afsar Akal, şirket hakkında açıklamalarda bulundu: Matrak Games olarak globalde 180 Milyar Dolar büyüklüğe sahip Dijital Oyun pazarına Türkiye’den blokzincir tabanlı bir yerli oyuncu olarak giriyoruz. Yerli kripto para borsalarından kendi blokzincir ağıyla taraftar token arzlarında lider konumdaki Bitci.com ile yaptığımız uzun vadeli iş birliği anlaşmasıyla, #GameFi sektöründe Bitci ekosistemindeki taraftar tokenler ve bunlara ait NFT’ler ile dijital oyunlar geliştirerek finansal okuryazarlığı eğlenceli şekilde öğreten, oynadıkça da kazandıran global bir oyuncu olmayı hedefliyoruz.” 

Aklınıza gelen tüm sorular için bu linke tıklayarak Matrak Games’in uzman ekibi ve üst düzey yöneticileri Telegram kanalına katılabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.