Marvel Ve Riot Games İşbirliği İle League of Legends Çizgi Romanı Geliyor!

Marvel ve Riot Games League of Legends Evreni’ni çizgi romanlarla buluşturmak için bir araya geliyor. Şimdiden League of Legends takipçilerini heyecanlandıran bu girişimin aylık seri olarak yayımlanacak kısmı 19 Aralık’ta dijital platformlarda yerini alacak.

LEAGUE OF LEGENDS ASHE : WARMOTHER

Başlangıç hikayesi olarak League of Legends Evreni’ninde Buzdoğanlar’ın lideri olan Ashe’yi konu alacak olan çizgi roman, Ashe’nin Runterra üzerindeki mücadelesini anlatacak.Çizgi roman Riot Games yazarlarından Odin Austin Shafer ve çizer Nina Vakueva ellerinde hayat bulacak. Nina Vakueva, Heavy Vinly ile çizgi romanların oscarı olarak nitelendirilen Eisner’de “Gelecek Vaadeden” ödülüne aday gösterilmişti.

Riot Games yetkililerinden Greg Street bu gelişmeyi açıklarken “Çizgi romanları hikayeleri anlatmanın bir yolu olarak seviyoruz. Çünkü çizgi romanlar League of Legends takipçilerine Runterra dünyasını okumanın yanı sıra görmesini de imkan veriyor.” dedi. Sözlerine “Marvel Evreni ve League of Legends Evreni arasında benzerliklerinin yanı sıra arka planda farklı karakterlere ve hikayelere sahip olduklarını görüyoruz. Bu alanda Marvel’in çizgi romanlarla bir dünya kurma ve geliştirme üzerine başarısı ortada bu nedenle onlarla çalışmaktan ve kendi hikayelerimizi hayata geçirecek olmaktan dolayı heyecan içindeyiz” diyerek devam etti.

League of Legends Ashe: Warmother çizgi romanı Mayıs 2019’da tek parça olarak yayımlanacak. Serinin ilk kısmı ise 19 Aralık’ta dijital platformlarda yerini alacak ve bir değişiklik olmaz ise aylık olarak yayımlanmaya devam edecek.

Wolfteam’de 1907 Fenerbahçe – Galatasaray Derbisi Ertelendi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!