Marvel: Avengers Alliance

Marvel: Avengers Alliance süper kahraman seven herkesin oynayabileceği tarayıcı üzerinden oynanabilen sizi süper kahramanlara doyurabilecek bir oyun.

Çıkan birçok Marvel filminden sonra daha da ünlenen oyun Facebook ve Playdom üzerinden oynanabiliyor. Oyundaki karakter yelpazesi oldukça geniş ve yeni karakterler eklenmeye devam ediliyor.

Oyunda altı adet sınıf bulunuyor. Bana göre en güçlü sınıf Generalist sınıfı, çünkü diğer sınıflara karşı nötr. Karakterinizi Generalist yapmanız size avantaj sağlayacaktır. Örneğin Blaster olduğunuzda karşınıza Tactician geldiği zaman sınıf üstünlüğünden dolayı Blaster’a karşı bonus attack kazanıyor ve bu sizi zora sokabilir.

Avengers Alliance Classes

Her sınıfın birbirine karşı üstünlüğü bulunmakta. Blaster sınıfı bir karakterin Bruiser sınıfı bir karaktere yaptığı ataklar kritik olarak vuruyor. Bruiser sınıfı Scrapper sınıfına karşı atak veya savunma yaptığı zaman ise Bruiser karakter enraged oluyor böylece bütün özellikleri artıyor. Scrapper sınıfı ise Infiltrator sınıfına karşı üstün. Scrapper sınıfından olan bir karakter Infiltrator sınıfı olan karakterlere iki kere atak yapıyor ve bu anlamda Scrapper karakterlere büyük avantaj sağlıyor. Infiltrator karakterler ise Tactician sınıfı karakterlere karşı üstün. Saldırdıklarında veya savunduklarına combat reflexes kazanıyor, böylelikle fazladan bir atak yapmış oluyorlar.

Oyunda normal görevlerin dışında Pvp ve Spec. Ops. bölümü de bulunmakta ve bu bölümlerden kazanılan itemlar çok daha güçlü oluyor. Spec. Ops. ‘ u bitirdiğiniz zaman size o görevin karakterini veriyor bu karakter yeni eklenmiş oluyor genel olarak. Pvp’de ranked sistemi mevcut bulunduğunuz lige göre karşınıza size yakın seviyede başka bir oyuncu geliyor. Son açılan Pvp’de gelen rakipler pek denk olmasa da genel olarak sıkıntı yaşatmıyor size bu konuda.

Yeni karakter açmak için Command Point kullanılıyor ve ben size bol bol biriktirmenizi öneririm. Karakterler seviye atlatmak için S.H.I.E.L.D Point ve Silver kullanılıyor. Karakterlerinizin levelı arttıkça seviye atlatmak için istenen silver da o seviyede artıyor.

Oyundaki farklı ISOlar sayesinde karakterlerinizi daha da güçlendirebiliyorsunuz ve bu çok önemli bir etken oluyor rakiplerinize karşı. Empowered ISOlar her karakterde iki slot olarak bulunuyor ve karakterinize farklı güçler veriyor.

marvel avengers alliance sabretooth

Oyunda en sevdiğim karakter Sabretooth ve bana göre gerçekten en güçlü karakterlerden bir tanesi. Claw Swipe yeteneği ile rakibe vurdukça blood rage kazanıyor. Atağı ve Brutal Slash yeteneği blood rage sayesinde çok artıyor bazen rakibe tek atmaya bile yetiyor. Berserker yeteneği ile takım arkadaşının saldırdığı rakibe saldırabiliyor yada takım arkadaşına saldıran rakibe saldırabiliyor.

Oyunu bu link üzerinden oynayabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!