Manchester United’dan O Oyuna Dava Açıldı!

Son Güncelleme Tarihi:

Football Manager serisi, senelerdir oldukça sevilen ve kritiklerin de çok beğendiği bir futbol oyunu. Ama, her ne kadar sevilirse sevilsin oyunun davalık olduğu durumlar da olmuyor değil. Ünlü oyunun 2020 versiyonunda, Manchester United logosu doğru kullanılmadığı için kulüp tarafından SEGA’ya dava açıldı!

Manchester United, Football Manager 2020 Oyunundan Dolayı Davalık Oldu!

Kulübün oyunun yayıncısı olan SEGA’yı dava etmesindeki sebep, oyunda kulübün logosunun isabetli olarak kullanılmamış olması. Kulübün orjinal logosu yerine basit bir kırmızı beyaz logo kullanan oyundaki bu durumun ise kanunen aykırı olduğu ve kulübün lisans hakkını delen bir durum olduğu belirtildi. Manchester United kulübü de, bu durumu göstererek SEGA’ya dava açtı.

SEGA tarafı ise bunun absürt olduğunu ve daha önce de bunu yapmalarına rağmen şikayet gelmediğini belirtti. SEGA tarafında ise bunun daha çok oyunlardaki rekabet konusunda araya girme üzerine olan bir hareket olduğu belirtildi. Daha önce de oyunun çeşitli Manchester United oyuncularına ve yöneticilerine dağıtıldığı hatta bazı gözlemcilerin ve yöneticilerin kendilerinden gözlemci veritabanına erişim için izin istediklerini belirtti.

Bu konuda gerçekleşen gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.