Makro Oyun Kazandı: P3P Esports vs Dark Passage.BKM Express

Son Güncelleme Tarihi:

Günün ilk serisinde karşı karşıya gelen P3P Esports ve Dark Passage.BKM Express iki güzel maça imza attılar. İki maçı belirleyen ekten de takımların başarabildiği veya başaramadığı makro oyunlardı.

İlk oyunda, seçim/yasaklama ekranından iki taraf da dengeli çıktı. P3P’in hasarının büyük çoğunluğu büyü hasarına dayanıyordu fakat Caitlyn’in güzel oyunu ile bu dengelendi. Cognac’ın Lux seçimi farklı olsa da beklenmedik değildi çünkü kendisi geçen hafta da bu seçimi bize göstermişti. Dark Passage ise kompozisyonlarını Twitch oynayan HolyPhoenix’i korumak için kurdu. Caitlyn karşısına Twitch alan Holy, risk almış olmasına rağmen tecrübesini kullanarak erken oyunu en az kayıpla geçmesini bildi. Maç genelinde ise şöyle bir oyun vardı. Dark Passage takımı bireysel olarak daha iyi oynayan takımdı ama P3P makro oyunu daha iyi oynadı. Her hamlesinde bir adım önde olan P3P bireysel oyuna karşı takım oyununun daha üstün olduğunu gösterdi ve oyunu kazanmasını bildi. 1. maç özeti:

İkinci oyun ise tam tersiydi. Bu sefer ise makro oyunda daha iyi olan taraf Dark Passage’dı. Özellikle Broken Blade’in Camille oyunu maçın gidişatına yön verdi. Rakibine 1 kule bile vermeyen DP maçı makro oyunuyla kazandı. Aldıkları ilk Baron ile birlikte alt ve orta koridor inhibitörlerini açan DP, devamında Camille’in rakibin kafasını karıştırmasıyla ve Holyphoenix’in güzel Tristana oyunuyla maçı kazanmayı bildi. Bu galibiyetle 1 puanı kurtaran DP’nin makro oyun konusundaki bu istikrarsızlığı ne kadar daha devam edecek bilmiyoruz. 2. maç özeti:

 

YAZ MEVSİMİ 3. HAFTA 1. GÜN MAÇ SONUÇLARI

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!